Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rus domácí v asijském bistru v Jeseníku byl důvodem jeho uzavření

04. února 2015 - 22:48

Zpět na seznam článků

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela také dvě provozovny v Čechách

Rus domácí v asijském bistru v Jeseníku byl důvodem jeho uzavření

Rus domácí zdroj foto: archiv

Slabší povahy by se raději neměly dívat na snímky, které byly pořízeny inspektory na místě.

Při kontrolách dne 3. února Státní zemědělská a potravinářská inspekce  z důvodu neakceptovatelné hygienické situace uzavřela celkem tři provozovny společného stravování – bar ve Stodu na Plzeňsku a provozy rychlého občerstvení v Praze a Jeseníku. Zákaz užívání prostor se týká následujících provozoven:

Asijské bistro (kontrolovaná osoba Phuong Thanh Dang) v Jeseníku. „V provozovně rychlého občerstvení s přípravou teplých pokrmů inspektoři zjistili zásadní nedodržení hygienických požadavků, mj. výskyt mrtvých i živých škůdců – Rus domácí – v přípravně masa, ve skladu i v hlavní části výroby teplých pokrmů. Stav podlah a stěn neumožňující důkladnou očistu a v celé provozovně inspekce zjistila nečistoty, které evidentně vznikly v důsledku dlouhodobého zanedbání úklidu, např. zbytky surovin a pokrmů na podlaze a vrstvy zaschlých mastných nečistot v elektroinstalaci a vzduchotechnice umožňující výskyt škůdců,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Čínska restaurace Li de Praha

Čínska restaurace Li de Praha

Čínská restaurace a bistro Li de (kontrolovaná osoba YE LI JUN) v Praze 5. „Inspekce v provozovně rychlého občerstvení nabízející cca 90 druhů pokrmů zjistila suroviny uložené v silně znečištěných obalech a sporáky, digestoře pro odtah par a okolní stěny silně znečištěné vrstvami mastných nečistot. Dále provozovatel dlouhodobě neudržoval v čistotě skladové prostory a v kuchyni nebyla k dispozici teplá tekoucí voda,“ popsal „lahůdky“, které čekaly na inspektory a bohužel je konzumovali zákazníci tiskový mluvčí.

Čínska restaurace Li de Praha

Herna – bar (kontrolovaná osoba Hiep Nguyen Van) ve Stodu na Plzeňsku. „V baru neměl provozovatel zajištěn přívod teplé vody a v době kontroly nefungoval ani přívod studené vody, v provozovně tak nebylo možné zajistit základní hygienické podmínky pro mytí použitého výčepního skla a ostatního nápojového nádobí,“ informoval Kopřiva.

Herna ve Stodu

Herna ve Stodu

Uvedeným provozovatelům inspekce prostřednictvím uloženého opatření nařídila odstranit porušení předpisů a zahájí s nimi správní řízení o uložení pokuty. „Zákazy užívání prostor inspektoři uvolní, až provozovatelé splní uložená opatření, což si prověří opakovanou kontrolou,“ dodal Pavel Kopřiva.

Autor: red.,P. Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

Rus domácí                 zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.