Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. ledna 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Boural na sněhu

14.01.2026 - Boural na sněhu - Nehoda se neobešla bez zranění

Počasí

14.01.2026 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Sníh

15.01.2026 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rychle jedoucí řidiči na Šumpersku havarovali

21. února 2019 - 12:29

Zpět na seznam článků

Dopravní nehoda u přehrady Krásné a v obci Strupšín

Rychle jedoucí řidiči na Šumpersku havarovali

DN u přehrady Krásné zdroj foto: PČR

Ve středu 20. února po sedmé hodině ráno vyjeli dopravní policisté hned ke dvěma haváriím vozidel, které měly shodnou příčinu – nepřiměřená rychlost.

K první došlo krátce před sedmou hodinou ráno na silnici mezi Hraběšicemi a Vikýřovicemi, v blízkosti přehrady Krásné. „Osmapadesátiletá řidička jela směrem na Vikýřovice a nepřizpůsobila rychlost svým schopnostem, dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám. Na mokré vozovce dostala smyk, který se jí nepodařilo vyrovnat,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

DN u přehrady Krásné zdroj foto: PČR

Následně vyjela vlevo mimo silnici do koryta potoka. „S vozem se převrhla na pravý bok. Při havárii se řidička zranila a musela být převezena k ošetření do nemocnice,“ informovala mluvčí.

DN u přehrady Krásné zdroj foto: PČR

DN u přehrady Krásné zdroj foto: PČR

Přestupek motoristky vyřešili policisté uložením pokuty.

Nepřiměřená rychlost jízdy byla příčinou také havárie vozu Daewoo, ke které došlo o půl hodiny později v obci Strupšín. „S vozem přetočeným na střeše uprostřed silnice se ocitl pětašedesátiletý řidič poté, co při projíždění levotočivé zatáčky dostal s vozem smyk, ve kterém přední částí vozu narazil do travnatého břehu příkopu,“ uvedla Jiřina Vybíhalová.

havárie u obce Strupšín zdroj foto: PČR

Také v tomto případě si havárie vyžádala lehké zranění řidiče.

havárie u obce Strupšín zdroj foto: PČR

havárie u obce Strupšín zdroj foto: PČR

Orientační dechová zkouška vyloučila, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu. „Škoda způsobená na vozidle byla předběžně odhadnuta na třicet korun,“ informovala policejní mluvčí, která upřesnila: „Také tomuto řidiči byla za spáchání uvedeného přestupku uložena pokuta.“

 
 

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DN u přehrady Krásné      zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

 Bludovští otužilci 2025

Bludovští otužilci 2025

Fotek: 79
Přidáno: 01.01.2026

Anna K. v Zábřehu

Anna K. v Zábřehu

Fotek: 34
Přidáno: 18.12.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.