Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rychlebské stezky propagují novou trasu

15. února 2013 - 20:09

Zpět na seznam článků

Trasa nabízí více než 60 kilometrů adrenalinu

Rychlebské stezky propagují novou trasu

Rychlebské stezky propagují novou trasu foto:Pavel Horník

Na blížící se cyklosezónu lákají Rychlebské stezky návštěvníky na internetu hned dvěma videoklipy. Oba jsou o nově vybudované trase – Superflow trailu a oba úspěšně „bodují na internetových stránkách“. Tuto speciální trasu budovaly Rychlebské stezky v loňském roce společně s odborníky z Walesu s Rowanem Sorrellem a jeho partou Back On Track.

Velká Británie je kolébkou evropského budování trailů pro MTB a Back On Track patří k současné špičce ve stavbě stezek podle nejnovějších trendů. Postavit stezku tak, aby byla zábavná pro méně zkušené jezdce i pro závodníky – to je to největší umění. Tak, aby se na ní každý mohl zlepšovat a odnést si skvělé zážitky z nekonečné plynulé jízdy. Zatímco ve Walesu najdete nejdelší plynulý sjezd na vybudované stezce v délce 2,4 km, Superflow trail přináší téměř 8 kilometrů nepřetržité zábavy. Díky nové trase budou Rychlebské stezky nabízet více než 60 kilometrů tras. Je to délka, která díky převýšení a náročnosti už skýtá program na celý víkend. Trasy se dělí podle náročnosti na lehké, střední a těžké. Veškeré zázemí najdete v obci Černá Voda.

Jedná se o styl stezky, na které najdete terénní vlny, klopené zatáčky, občas vás to bude houpat nahoru a dolů, nebo vás vtáhne mezi stromy. Vše ve svižném rytmu. Kouzlo spočívá v tom, že trasu budovali zkušení jezdci a každý úsek stále zkoušeli na kole tak, aby byl ideální. Rowan Sorrell se více než sedm let věnuje profesionálně budování trailů pro MTB. Během stavby trasy byl pokácen pouze jeden strom, ze kterého vznikla lávka přes bažinatý úsek.

Rychlebské stezky foto:Pavel Horník

Trasa byla budována za významné finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, dále Lesů České republiky a z velké části také z peněz získaných z provozu Infocentra Rychlebských stezek.

Superflow trail bude v Černé Vodě slavnostně otevřen 26. dubna u příležitosti mezinárodní konference o současných trendech v budování MTB trailů a resortů. Večer po konferenci zde vystoupí Lenka Dusilová a na sobotu bude nachystán bohatý program pro veřejnost.

Autor: red.B.Haušková J-SCR, foto:Pavel Horník

Fotogalerie

Rychlebské stezky propagují novou trasu  foto:Pavel Horník

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.