Teplota: 6 / 1 - Zataženo

SK Horácká Slavia Třebíč vs Draci Pars Šumperk 5:2

22. prosince 2022 - 08:52

SK Horácká Slavia Třebíč vs Draci Pars Šumperk zdroj:DŠ

V rámci 31. chance ligového kola šumperští hokejisté zavítali na horkou půdu jednoho z nejlepších celků soutěže, kterému aktuálně patří průběžné třetí tabulkové místo. Draci tak jeli proti Horácké Slavii spíše překvapit a pokusit se zaskočit kurzového favorita. Domácí mužstvo ale na svém ledě potvrdilo vysokou pozici a díky pěti gólům dokázalo Majerovu partu přestřílet. Šumperk ale bojoval od začátku do konce, a to mu ve výsledku přineslo dvě branky. Na bodový zisk to však nestačilo.

První velkou příležitost středečního klání měli na svých holích Draci, avšak Lukáš Žalčík Jana Mičána nepřekonal, totéž platilo o extřebíčském Lukáši Nedvídkovi, jehož ránu Mičán vyrazil. Skóre 0:0 vydrželo do 15. minuty, přičemž k radosti naprosté většiny fanoušků se jako první prosadili domácí. Přesilovou hru využil Matěj Psota, šikovný útočník dokázal tečovat nabídku Antonína Bořuty přesně a hlavně nechytatelně. Další úder schytali Draci hned o dvě minuty později, roli architekta gólové akce na sebe znovu vzal Bořuta, jehož ránu dokázal přesnou tečí proměnit ve vedení 2:0 opět Matěj Psota.

Do druhé periody vstoupil aktivněji Šumperk, snížit na 1:2 mohl už po pár vteřinách Filip Eliáš – neuspěl. Následně dostali Draci výhodu přesilovky, kterou hostující soubor přetavil v kýžený gólový úspěch. Tomáš Drtil naservíroval Lukáši Žalčíkovi milimetrově přesnou přihrávku a jeden z nejlepších střelců Chance ligy nedal Janu Mičánovi šanci. Možnost k vyrovnání dostali Šumperští v další přesilovce o čtyři minuty později, jenže bohužel pro ně, naprosto selhali. Nejenže si nevytvořili žádnou příležitost, nýbrž po velké chybě v obraně dokonce sami inkasovali. Roli nebojácného prince, který se rozhodl setnout dračí hlavu na sebe tentokrát vzal Martin Dočekal, rána třebíčské devadesátky zapadla přesně do levého horního rohu brány střežené Petrem Hamalčíkem. A bylo ještě veseleji, ve 34 minutě vybídl přesným pasem zpoza brány Ladislav Bittner ke skórování svoje hokejové dvojče Matěje Psotu, jenž zacílil neomylně a dovršil svůj hattrick. Dá se říct, že právě tohle byl klíčový moment zápasu, který definitivně zlomil odpor Šumperka. Draci po čtvrtém gólu vystřídali brankáře, Petra Hamalčíka nahradil Jakub Lackovič.

Ani ten však čisté konto neudržel, deset minut před koncem jej překonal Martin Dočekal. Třebíčský buldok využil Lackovičova zaváhání a přidal druhý gól ve vlastním oslabení během jednoho zápasu – raritní kousek. Na konečných 5:2 pro Třebíč upravil tři minuty před koncem David Bartoš, který uklidil puk do sítě po přihrávce Jiřího Průžka. Nic to však nezměnilo na faktu, že body zůstávají v Třebíči.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): "Věděli jsme, že Šumperk je nepříjemný soupeř hrající ve výborném pohybu. Čekali jsme to, že po nás dvěma až třemi hráči půjdou. Myslím si, že jsme zvolili dobrý plán a myslím také, že to utkání jsme měli po celých šedesát minut pod kontrolou. První dvě třetiny byly vyrovnané, my jsme však byli efektivnější v koncovce. Dostali jsme se do vedení, pomohli jsme si i přesilovou hrou, což pro nás bylo uklidňující. Celý zápas podle mého názoru zlomil gól na 3:1, který jsme vstřelili v oslabení. Od té doby byl zápas v naší režii a soupeře jsme k nějakým tutovým šancím už nepouštěli."

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): "Pro nás těžké utkání. Když to vezmu dohromady s loňskou sezónou, tak už pošesté jsme nenašli na domácí cestu. To nás v celkovém kontextu štve asi nejvíc. To za A. Za B to bylo z mého pohledu dvě třetiny vyrovnané utkání. Příležitosti a šance, které jsme měli, jsme bohužel neproměnili, domácí v tomto byli zkušenější. Dvě třetiny jsme měli tvář, drželi jsme se herního plánu, který jsme měli. Myslím si, že rozhodl ten gól na 3:1, který jsme dostali v naší přesilovce. Ten zlomil celé utkání. Tam, kdybychom se dostali na 2:2, tak by zápas měl jiný vývoj, protože jsme měli pohyb a tempo. Třetí třetina nás mrzí ze všeho nejvíc, protože tam jsme byli takoví bezcharakterní a to nebyl výkon hodný Šumperku. Tohle si musíme v týmu všichni tvrdě uvědomit. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům za to, že sem dnes dorazili. Také gratuluji domácím k vítězství a přeji všem hezké Vánoce."

Autor: red., Michal Krobot, Pavel Mandát - red. DŠ