SK Sulko Zábřeh vs Slezský FC Opava B 3:1

11. srpna 2014 - 10:55

Sezóna 2014/15 může být velmi zajímavá

SK Sulko Zábřeh vs Slezský FC Opava B foto:sumpersko.net

V neděli 10.srpna se na fotbalovém stadionu v Zábřehu uskutečnilo první kolo Moravskoslezské fotbalové ligy, kdy na trávník domácích dorazilo mužstvo z Opavy B.

Zábřeh vs Opava B

Letní příprava skončila a fanoušci byli zvědaví, jak se mužstvo ukáže v nadcházející sezóně. Zápas si nenechalo ujít 360 platících diváků, kteří si užili dobrý zápas. Svěřenci trenéra Jiřího Balcárka se na hřišti činili.

diváci

Hned úvodní minuty prvního poločasu ukázaly, kdo bude v Zábřehu na hřišti pánem. Domácí celek svého soupeře přehrával ve všech herních oblastech. Již v 5“ to zavánělo brankou, ale domácí celek šel za vítězstvím odzadu. Hra byla založena na postupném útoku s rozehrávkami do stran a přesnými centry do vápna. Útok Zábřehu byl o to těžší, že musel hrát do plných řad svých soupeřů. Ten naopak čekal na jakoukoliv chybičku, aby mohl z rychlého brejku ohrozit zábřežskou branku.

Fotogalerie I.

Přišla 18“, kdy se po faulu postavil k přímému kopu Gebauer, který míč s falší načechral do malého vápna tak, že ten k překvapení všech nakonec skončil v brance 0:1.

Zábřeh vs Opava B 0 :1

Domácí celek vstřelená branka nijak nerozhodila, ani trenér Balcárek nezvýšil hlas, byl to prostě smolný gól.

trenér Jiří Bacárek

Sulko i nadále, drželo taktovku zápasu. Postupně zdolávalo obranný val opavského mužstva. Domácí hráči dobře běhali a dostávali svého soupeře pod tlak, ze kterého nakonec hostující tým dělal chyby. Jednu tokovou využil Komendna, který ve 24“ využil chyby v rozehrávce a pohodlně placírkou v malém vápně srovnal stav zápasu na 1:1.

Zábřeh vs Opava B 1 :1

Zábřeh vs Opava B 1 :1 -

Zbytek prvního poločasu byl v neustálém tlaku na opavskou branku, ale kýžená branka nepadla.

Nástup do druhého poločasu se Zábřehu vydařil, kdy již ve 47“ Krčmařík k zadní tyči vstřelil druhou branku 2:1.

Zábřeh vs Opava B 2 :1

Zábřeh vs Opava B 2 : 1 -

Tento stav zápasu vydržel jen deset minut. V 57“ Michal Kovář hlavou zvyšoval již na 3:1.

Zábřeh vs Opava B 3 :1 -

Zábřeh vs Opava B 3 :1

Ve zbytku zápasu měli domácí celou řadu brankových příležitostí, ale bez finálního zakončení. Opavští hráči z několika brejků také ohrozili zábřežskou branku, ale bez zjevného úspěchu. Zápas skončil jednoznačným vítězstvím SK Sulko.

Fotogalerie II.

Zábřeh odehrál fotbal ve velkém stylu, byl rychlejší, pohyblivější, napadal soupeře již na jeho polovině a zápas měl jednoznačně ve svých rukou. Opavský celek se nebyl schopen vyrovnat s rychlostí svého soupeře a v několika případech atakoval domácí hráče stržením na zem, za což si také vykoledoval několik žlutých karet.

Branky: 24. Komenda; 47; Krčmařík 57, Kovář; 18. Gebauer

ŽK: Čep – Galvas, Demel, Hoza, Macíček, Gebauer