Salith Šumperk vs HC Benátky nad Jizerou 4 : 3

07. října 2012 - 12:38

Draci doma urvali tři body

Salith Šumperk vs HC Benátky nad Jizerou foto:šumpersko.net

V sobotu 6. října se odehrál další ze zápasů první hokejové ligy. Salith Šumperk hostil HC Benátky nad Jizerou. Před začátkem utkání nám řekl prezident klubu Salith Šumperk, Vladimír Velčovský, svůj tip na dnešní výsledek. "Vím a jsem přesvědčen, že naši hráči umí hrát dobrý hokej a věřím, tak jako všichni fanoušci tam dole v hale, že dneska se ta smůla zlomí a tři body zůstanou doma," řekl Velčovský.

Ten kdo očekával, že Draci na to v první třetině "vlítnou" a budou se snažit získat brankový náskok, tak ten se hluboce mýlil. První minuty zápasu polily fanoušky studenou vodou. Hosté zcela ovládli kluziště a dělali si tam téměř co chtěli. Benátky jasně dominovaly v rychlosti, přesností přihrávek a přechodu do útočné třetiny.

obranná fáze,foto:šumpersko.net

Jen díky Štůralovi to nebyl po první třetině debakl. Slušně zaplněné ochozy nevěřily svým očím, již v páté minutě Skalický poprvé rozvlnil síť Draků 0:1. Benátky i nadále pokračovaly v tlaku na Salith a ten jen s obtížemi zachraňoval téměř gólové situace. Bylo až velkým překvapením, že první třetina skončila jen 0:1.

Bylo zajímavé, že pokud Draci hráli v oslabení, tak se na hokej dalo dívat, soupeře zcela eliminovali a nenechali ho kloudně zakončit, ale v plném počtu hráčů to ne a nešlo! Fanoušci s obavami očekávali, kdože to ve druhé třetině přijede na led, zda Draci, které dobře znají nebo mužstvo, které projelo první třetinu. Zaplať Pán bůh, že na led vletěli Draci (velmi by nás zajímalo, co se asi odehrálo v kabině před druhou třetinou).

vyrovnáno na 1:1,foto:šumpersko.net

Geweise ve 22.minutě odškodnil šumperské fanoušky brankou, kterou srovnal stav zápasu na 1:1 a najednou to bylo hned veselejší. Draci zjistili, že na Benatky se dá hrát a najednou to byli oni, kdo byl lepší na hřišti, kdo držel taktovku v rukou. Ve 25. minutě přišlo ochlazení v podobě branky, kterou vstřelil hostující Vitásek tvrdou ranou od modré na 1:2, ale Draci si chuť na Benátky nenechali vzít, když ve 30.minutě Vrdlovec opět vyrovnal na 2:2. Tyršák v tu chvíli vařil a fandové hnali Draky do útoku. Jejich přání vyslyšel Červenka, který odražený kotouč zasunul za Vošvrdova záda 3:2. Hala vybuchla v nadšení. I přes vzrůstající tlak ze strany Draků další branka do konce druhé třetiny nepadla.

Třetí třetina působila nejvyrovnanějším dojmem se snahou obou mužstev zvrátit stav zápasu ve svůj prospěch. Ve 44.minutě se hostům prostřednictvím Kopice podařilo srovnat stav zápasu na 3:3, ale svěřenci Radka Kučery reagovali téměř okamžitě Staňkem, který opět zvýšil na 4:3 ve prospěch domácích hráčů a tím i velké spokojenosti fanoušků. Benátkám již nepomohla ani závěrečná power-play a tak z vítězství se zaslouženě radovalo domácí mužstvo Draků.
Nutno dodat, že hlavní rozhodčí Kubičík nemá Šumperk rád a dával to svými vylučovacími rozhodnutími jasně znát. Důležité však je, že hráči svou disciplinovaností a hlavně výsledkem dali rozhodčímu najevou, kdo je v Šumperku pánem. Draci zaslouží pochvalu, že se po první nevydařené třetině vzchopili a obratem dokázali, že hokej hrát umí. Velčovského tip na výsledek zápasu se potvrdil.
Fotogalerie ze zápasu ZDE

Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1.
Branky a nahrávky: 22. Gewiese (Stoklasa, Vrdlovec), 30. Vrdlovec (Hulva, Stoklasa), 32. Červenka (Hulva, Suchý), 45. Staněk - 5. Skalický (Klimt, Skořepa), 25. Vitásek, 44. Kopic (Král, Kajínek). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:3, navíc Holík (SUM) 10 minut nesportovní chování a trest do konce utkání a Jánošík (BEN) 5 + do konce utkání zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 28:37

Sestavy mužstev:
Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Suchý, Pastor - Haas, Plášek, Staněk - Stoklasa, Hulva, Vrdlovec - Skoumal, Cink, Červenka - Blinka, Kindl, Holinka
Benátky: Vošvrda - Říha, Kolmann, Moravec, Jánošík, Jaroměřský, Šimek, Vitásek, Kajínek - Bortňák, Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Král (A), Vlach, Klimt (C), Plodek, Skořepa (A), Jech, Skalický

Autor: red.,lr