Salith Šumperk vs HC Most 4 : 3 PN

16. prosince 2012 - 10:32

Trápení a zase jenom trápení

Salith Šumperk vs HC Most - Tomáš Štůrala,foto:šumpersko.net

V sobotu 14. prosince přivítali Draci na svém ledě HC Most, který okupuje dvanáctou příčku tabulky. Ještě před samotným zápasem si našel chvilku prezident hokejového klubu Salith Šumperk, Vladimír Velčovský, aby krátce zhodnotil v posledních týdnech nepřesvědčivé výkony mužstva a také na velké výkyvy ve výkonnosti.

úvodní vhazování,foto:šumpersko.net

„Samozřejmě mě to vůbec netěší a rovněž tak naše diváky. Jsem tady od toho, abychom předváděli stabilní, rovnoměrné výkony, ale bohužel stav je takový jaký je. Před dnešním zápasem byli všichni seznámeni se skutečností, že výsledky mužstva se jednoznačně projeví na výplatní pásce a jsem připraven udělat i změny v realizačním týmu včetně trenéra Radka Kučery. Není přece možné, abychom hráli proti prvním třem v tabulce jako rovnocenní soupeři a proti spodku tabulky jako okresní přebor. Tak to tedy rozhodně ne! Mohu fanoušky ubezpečit, že to neberu na lehkou váhu a sportovní situaci vyhodnocuji i v tomto směru,“ řekl rozhodně prezident klubu Velčovský.

V.Velčovský,A.Šmotková,F.Šmejkal sledují zápas

Draci, dobře si vědomi, že domácí zápas musí jednoznačně vyhrát, vkročili do duelu s Mostem s rychlým forčekinkem a snahou o vstřelení první branky, která by nastartovala tlak na svého soupeře. V páté minutě domácí obránce Novotný udělal zásadní hrubku, když ve vlastní obranné třetině z rohu kluziště příčně přihrával tak, že puk přistál na soupeřově hokejce mezi kruhy. Ten okamžitě vystřelil a Radek Štůrala, jen díky svému reflexu, vytěsnil puk špičkou své brusle mimo svou klec a to nebylo všechno.

Hlinka střílí první branku,foto:šumpersko.net

Díky individuálním chybám Draků se Most ve vlastním oslabení dostal do samostatného nájezdu. Radek Štůrala Kotrlu vychytal a stav zápasu zůstal i nadále 0:0. V téže minutě využili Draci svou šanci a po rychlém protiútoku Hlinka překonal Volkeho k velké radosti domácích fanoušků 1:0. V patnácté minutě uhodil Dračí útok znovu, Meidl zužitkoval skvělou přihrávku od Cinka a zvýšil na 2:0. Optimisté mezi fanoušky volali: “ A je to tady, máme je na lopatě, ať si nachystají počítadlo…“, ale jak se později ukázalo, to nebyl ještě konec zápasu. Šumperáci si opticky udržovali herní převahu a vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o bezproblémový zápas ale …..

neproměněné příležitosti,foto:šumpersko.net

Deset vteřin před koncem se za Volkeho zády rozsvítilo červené světlo potřetí, to Červenka propasíroval puk do branky. Pětice mosteckých hráčů se okamžitě rozjela za hlavním sudím a dožadovali se neuznání branky. Po chvíli rozhodčí branku neuznal a naopak potrestal domácí střídačku dvouminutovým trestem za šest hráčů na ledě a posunul hrací čas o 34 vteřin zpět. (i redakci bude zajímat, zda to byla pravda nebo se hlavní rozhodčí „upískl“ v neprospěch domácích hráčů)

Druhá třetina vyzněla lépe pro hosty, domácí hráči přenechali iniciativu zcela svému soupeři a ten tuto nabídku s radostí přijal. Již ve 21.minutě se prosadil Heřman který snížil na 2:1. Most Draky jednoznačně přehrával a domácí celek nebyl schopen reagovat. Most si začal vytvářet čím dál tím víc brankových příležitostí  naopak domácí hráči kupili chyby jednu na druhou. Jen díky domácímu brankaři se dařilo držet dosažený výsledek. Ve 34. minutě přišel malý záblesk naděje, když Daniel Vrdlovec rozjasnil tváře fanoušků třetím brankou 3:1. Nemohoucnoust domácího celku ve druhé třetině potrestal hostující Frolík, který nekompromisní  brankou do šatny, snížil stav zápasu na 3:2.

neproměněný únik,foto:šumpersko.net

Úvod třetí třetiny dal velkou šanci domácímu útočníkovi Cinkovi ve formě samostatného nájezdu, který se však proměnit v branku nepodařilo. Otěže zápasu vzali do svých rukou hosté a svůj tlak a lepší hru korunovali Heřmanovou brankou v 54.minutě a srovnali stav zápasu na 3:3.

Domácí fanoušci nevěřili vlastním očím a s úžasem sledovali vývoj zápasu. Do konce třetí třetiny již branka nepadla a tak došlo na prodloužení, které také neurčilo vítěze. V samostatných nájezdech se přiklonilo štěstí na stranu Draků, když Hulva jako jiný vstřelil branku.