Salith Šumperk vs HC Olomouc 1:4

15. září 2013 - 08:27

Vítězství z derby zamířilo do Olomouce

Salith Šumperk

Sobota 14.září byl v Šumperku hokejovým svátkem, pro fanoušky začala 1.liga prvním domácím zápasem a aby toho štěstí nebylo málo, tak hned derby s Olomoucí.

cesta fanoušků na zápas,foto:šumpersko.net

Drafans si pro tuto příležitost nachystal nová hesla a chorály. Nesmíme však zapomenout na olomoucké fanoušky, kteří přijeli také připraveni rázně podpořit svůj tým. Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové. Třetí skupina, která se tak musela na utkání připravit, byla Policie ČR, aby dokázala zabránit přípradným nepokojům. Přípravy byly u všech dokonalé. Fotogalerie ZDE

Policie ČR,foto:šumpersko.net
Slavnostního zahájení se ujali senátor a starosta Zdeněk Brož a prezidentka klubu Salith Šumperk Lucie Velčovská v barvách klubu.

Mgr.Brož a ing. Velčovská,foto:šumpersko.net

Již v prvních minutách bylo patrné, že Olomouc přijela do Šumperka řádně nabuzena, snažili se o rychlý kombinačný hokej, který byl založen na využívání chyb domácího celku při rozehrávkách v obranném a středním pásmu.

Rychlé napadání obrany přineslo také ovoce v první vstřelené brance. Michal Vodný objel levý kruh a najel si do mezikruží odkud vystřelil švihem, mezi třemi stínícími hráči, nad Štůralovu lapačku, který ovšem nic neviděl a bylo to 0:1.

Kucharczyk při nájezdu na Štůralu,foto:šumpersko.net

Olomouc po vstřelení branky i nadále tlačila na pilu. Zanedlouho olomoucký obránce z vlastního obranného pásma nastřelil žábku na pravou útočnou modrou, kdy byl připraven Kucharczyk, který si zcela osamocen najel před Štůralu, ten ale nikoho nenechal po chybách proč je právě on domácí jedničkou a k radosti domácích fanoušků soupeřova nočníka vychytal.

Kohouti do konce první třetiny nezužitkovali svou optickou převahu v navýšení brankového vedení.

sektor olomouckých fanoušků,foto:šumpersko.net
Ve druhé třetině se síly vyrovnaly, domácí celek přidal na důrazu a především zpřesnil hru, ale stále se projevoval nedostatek v zužitkování připravených šancí. Naopak soupeř kontroval Hermanem, který ve 25.minutě zvyšoval na 0:2. Draci bojovali, ale jejich snaha skončila vždy na výborně chytajícím Vošvrdovi.

světlice v olomouckém sektoru,foto:šumpersko.net
Třetí třetinu začal Šumperk ve dvojnásobné početní převaze po vyloučení dvou soupeřových hráčů, ale takto branka nepadla. Teprve při hře pět na pět ve 43.minutě  Patrik Moskal překonal Vošvrdu a snížil na 1:2. Radost domácích fanoušků nevydržela dlouho, dvě minuty nato po nádherné akci zvyšoval Selingr na 1:3.

Radek Kučera na závěr třetiny zvolil hru power-play, ale ani ta nám nevyšla, k puku se dostal Diviš, který uzavřel tabulku střelců stavem 1:4.

Radek Štůrala v akci,foto:šumpersko.net

Sestava:
Šumperk:
Štůrala – Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Starý, Tesařík, Bail, Navrátil – Plášek, Moskal, Staněk A. – Žalčík, Hulva, Brunec – Červenka, Půhoný, Haas – Skoumal, Langr
Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Cartelli, Kadela, Jaroměřský, Staněk R., Janáček – Pektr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Švaňhal, Kindl D.

Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2 .
Branky a nahrávky: 43. Moskal (Plášek) – 6. Vodný (Rác, Knotek), 5. Herman (Pekr), 46. Selingr (Kucharczyk, Diviš), 60. Diviš (Švaňhal, Kindl D.). Rozhodčí: Trombík - Štěpán, Vengřín. Vyloučení: 5:7 navíc Sedlák 10 minut NST. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620

Stanoviska trenérů po utkání:
Radek Kučera, Salith Šumperk: "My jsme bohužel své šance nevyužili, Olomouci spadlo do sítě vše. Mrzí zejména šance ze druhé třetiny. Klíčový byl gól na 1:3, tam se zápas lámal, když hosté po naší trefě dokázali rychle kontrovat,"
Petr Fiala, HC Olomouc: "Vyhráli jsme zaslouženě. Hráče jsme se snažili namotivovat, i tak někteří pak podlehli uspokojení a jistotě, že to půjde samo, zvlášť když jsme byli v první třetině lepší."

Autor: sol., foto:sumpersko.net