Salith Šumperk vs HC Olomouc 2 : 4

21. října 2012 - 14:50

I přes prohru Draci nezklamali

Salith Šumperk vs HC Olomouc foto:šumpersko.net

Sobota 20. října byla dnem, kdy se v Šumperku uskutečnil krajský prvoligový hokej mezi Salith Šumperk a HC Olomouc. Vyprodaná hokejová hala zimního stadionu jasně vypovídala o tom, že se jednalo o atraktivní utkání. Na bedrech domácích hokejistů spočíval velký balvan, protože každý od nich očekával vítězství a tím i porážku Kohoutů. Zápas to byl těžký a Draci bojovali až do samotného konce.

první obdržená branka,foto:šumpersko.net
Diváky zchladil již ve čtvrté minutě hostující Švaňhal, který tečoval puk za Štůralova záda 0:1. Domácí hráči se snažili, ale stále to nebylo ono, více ze hry měl soupeř. V 18. minutě Kohouti uhodili podruhé, odkrytý Kucharczyk, nikým neatakován zvyšoval na 0:2. Jen díky skvělému domácímu brankaři nebylo gólů v naší síti víc.

Druhá třetina již měla zcela jiný ráz. Ačkoliv Draci prohrávali 2:0, srovnali hru se soupeřem a začali si vytvářet brankové příležitosti.

branka v oslabení,foto:šumpersko.net

Pak přišla 25. minuta, Kohouti hráli v oslabení, ale podařilo se jim dostat do protiútoku a Divišem zvýšili svůj náskok na 0:3. I přes tuto obdrženou branku se Draci nevzdali. V 32. minutě Vrdlovec nahazoval puk do útočné třetiny z modré lajny, ten chytl do lapačky hostující brankář Kašík a hodlal dál pokračovat ve hře, puk z lapačky vyhodil tak nešťastně, že si jej hokejkou zasunul do vlastní sítě 1:3, samozřejmě k velké radosti domácích fanoušků.

diváci,foto:šumpersko.net

Hala burácela. Kašík tento kiks neunesl psychicky a nechal se vystřídat svým kolegou, brankařem Halászem. Draci si vypracovali několik slibných akcí, ale vstřelit další branku se jim nepodařilo.
Do poslední třetiny nastoupili Draci s cílem zvrátit stav utkání ve svůj prospěch. Jejich snahu v 50. minutě zmrazil opět Diviš, který odražený puk zasul za Štůralova záda 1:4. V 57. minutě zápasu pak již Hulva korigoval stav zápasu druhou brankou 2:4. Kohouti si tak ze Šumperka odváží velmi cenné vítězství.