Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice 3 : 1

08. listopadu 2012 - 09:34

Draci porazili čtvrtého v tabulce

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Ve středu 7. listopadu se uskutečnilo další velmi sledované utkání se čtvrtým mužstvem v tabulce I.ligy HC Stadionem Litoměřice. Po předchozí venkovní prohře šli Draci do tohoto utkání s cílem získat plný příděl třech bodů.
První třetina začala ve velkém stylu, Draci makali hned od začátku a utvořili si brankové příležitosti ovšem bez brankového zakončení. Soupeř kontroloval svými protiútoky, ale Tomáš Štůrala byl na svém místě. Jak se později ukázalo Štůrala dominoval celému zápasu. Pak přišla šestá minuta a početní výhoda pro domácí celek, kterou bezezbytku zužitkoval Sedlák vstřelením první branky 1:0. Zbytek třetiny se nesl v brankových příležitostech na obou stranách, ale bez zjevného výsledku.

ilustrační snímek
Do druhé třetiny tak nastoupila obě mužstva s cílem zvýšit náskok. Ve 34.minutě nastal důležitý zlom v zápase, když Plášek se dostal do úniku a byl nedovoleně atakován soupeřem. Rozhodčí jednoznačně stanovil trestné střílení, které Plášek s přehledem využil a zvýšil na 2:0. Do konce druhé třetiny i přes šance obou mužstev další branka nepadla.
Třetí třetina začala lépe pro domácí celek, který prostřednictvím Hlinky v 46.minutě zvýšil již na 3:0. O chvíli později došlo ke srážce Hlinky s hostujícím brankařem Přikrylem. Přikryl pro zranění zápas nedohrál a Hlinka byl vyloučen. Pětiminutovou přesilovku litoměřičtí hokejisté zužitkovali ve vstřelenou branku Rudovským v 51.minutě 3:1. Draci si pak svůj náskok pohlídali a zápas tak skončil vítězstvím domácího celku s připsáním třech bodů do tabulky průběžného pořadí. Salith Šumperk okupuje desátou příčku s 27 body. Litoměřice jsou páté s 31 body a jde vidět, že střed tabulky je bodově velmi vyrovnaný.

Řekli po zápase:
Radek Kučera, Salith Šumperk: "Rozhodujícím momentem utkání byl gól Karla Pláška, který nejprve ujel v oslabení, i když byl celý znavený, pak v nájezdu naštěstí zachoval chladnou hlavu. Výtečný byl samozřejmě Tomáš Štůrala, ten měl na výsledku obrovský podíl."
Milan Vrzal, HC Litoměřice: "My jsme bohužel zase selhali v koncovce. Přitom těch střel jsme neměli málo. Natrápili jsme se minule, teď také. Problém je, že když v úvodu nedáte velké šance, tak se to na vás psychicky podepíše, nesete si to. Zápas pak byl zbytečně vyhrocený, zákrok na Petra Přikryla v takové chvíli a za takového stavu je opravdu zbytečný. Přikryl si ten zákrok moc nepamatuje, ale vypadá, že je v pořádku. Uvidíme zítra."

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1 .
Branky a nahrávky: 6. Sedlák (Hulva, Vrdlovec), 34. Plášek z tr. střílení, 46. Hlinka (Pastor, Suchý) - 51. Rudovský (Husák). Rozhodčí: Humpolíček, Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:8, navíc Suchý (SUM) 5 minut a do konce utkání, Hlinka (SUM) trest ve hře, Forman (LTM) 5 minut a do konce utkání, Husák (LTM) 10 minut nesportovní chování  Využití: 1:1 Diváci: 1010 Střely na branku: 37:36