Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice 3 : 5

Draci dostali doma pořádný výprask

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice foto:sumpersko.net

Ve středu 30. ledna přivítal Šumperk na svém ledě mužstvo HC Stadion Litoměřice. Od tohoto duelu se očekával tvrdý boj, protože desátý Šumperk hrál proti o bod pozadu jedenáctým Litoměřicím. Draci si přáli odskočit v tabulce o další tři body před Litoměřice. Bohužel zůstalo jen u zbožného přání a naopak Litoměřice přeskočily Šumperk.

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice

Úvod zápasu se vyznačoval častým vylučováním na obou stranách. Již ve čtvrté minutě seděli na obou trestných lavicích po dvou hráčích z každého tábora. Hlavní sudí se s tím vůbec nemazlil. Hrálo se rychle s protiútoky na obou stranách. Domácí celek držel více času puk na svých hokejkách, ale branka z toho nepadla. Následoval známý scénář, jeden zbloudilý soupeřův útočník, chyba domácí obrany a ve dvanácté minutě poslal Rubeš puk nad pravé rameno domácího gólmana a bylo to 0:1. Do konce druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej bez brankových příležitostí na obou stranách. Klid před bouří!

Litoměřice vycítily šanci, protože na domácím celku bylo vidět, že hraje bez zaujetí a hlavně bez nasazení. Ve 21.minutě nezaváhal litoměřický Mrňa a tvrdou střelou rozvlnil síť za Štůralovými zády 0:2. V ochozech to zašumělo, ale fanoušci dál hnaly domácí hráče do dalších útoků, ale ani ne tak do útoků jako do hry, protože působení hráčů na ledě bylo mdlé, až nevýrazné. V 27. minutě po dalších chybách v domácí obraně skóroval Hašek 0:3. Draci i nadále pokračovali v kupení chyb a kiksů. Například Rufer, který ve snaze vyvézt kotouč do středního pásma tento ztratil a z následného protiútoku i po chybě obrany tam byl ve 27.minutě další banán, který vstřelil Antončík 0:4.

Tribuny s domácími fanoušky nemlčely, protože hokej, který předváděl domácí celek se jim ani trochu nelíbil. Trenér Draků nechal vystřídat brankaře a do klece se postavil Vajner, ale ani on o čtyři minuty později nezabránil vstřelení další branky, o kterou se postaral Gerhát a bylo to 0:5. Tento moment byl pro některé fanoušky natolik frustrující, že začali pomalu opouštět tribuny a odcházeli po nepřesvědčivém výkonu Draků domů. Fotogalerie ZDE

Domácí mužstvo se asi zaleklo svého špatného výkonu a Sedlákovi se ve 44. minutě podařilo vstřelit první banku 1:5. Následoval Haas, který v 50.minutě snižoval na 2:5. V závěru třetiny se ještě do výsledkové listiny zapsal Novotný, který v 59. minutě snižoval na konečných 3:5.

Komentář: Jednoznačně letošní nejhorší výkon domácího celku. Pokud by takto "makali v Kolbence", tak mají padáka. Prohrát můžeme s kýmkoliv, ale jde o to jak. Hra bez chuti, bez zájmu a nasazení byla opravdu velmi špatná. Pokud by domácí mužstvo prohrálo po bojovném utkání, nikdo z fanoušků by jim nic nevytýkal. Po takovém výkonu se není co divit trenéru Motákovi, že svou misi u Draků vzdal.

Třetiny: 0:1, 0:4, 3:0. Branky a nahrávky: 44. Sedlák (Hlinka), 50. Haas (Tesařík, Plášek), 59. Novotný (Holík, Hlinka) - 12. Rubeš (Procházka), 21. Mrňa (Gerhát), 26. Hašek (Šinágl, Novák), 26. Antončík (Žovinec), 31. Gerhát (Husák).  Vyloučení: 8:12 (navíc Drábek 2x10 nesportovní chování). Využití: 1:0. Diváci: 835. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:0, 0:5, 3:5

Sestavy: Šumperk:Štůrala (od 26. Vajner) - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák T. - Plášek, Staněk, Haas - Finsterle, Hlinka, Rufer - Červenka, Hulva, Brunec - Skoumal, Cink

Havlíčkův Brod:Melicherčík - Evan, Martinka, Husák, Míka, Žovinec, Drábek, Sobotka, - Novák, Hašek, Šinágl - Simon, Gerhát, Mrňa - Antončík, Rubeš, Procházka - Kafan, Slížek, Kloz

Autor: sol., foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice  foto:sumpersko.net