17. ledna 2013 - 09:25

Vrdlovec se rozloučil s parádou, dvěma brankami

Salith Šumperk vs IHC Písek  4 : 1

Salith Šumperk vs IHC Písek foto:sumpersko.net

Ve středu 16.ledna proběhlo v pořadí již 42 kolo I.hokejové ligy. Na šumperský led si to s domácím celkem přijel rozdat IHC Písek, který se pohyboval na předposledním místě tabulky průběžného pořadí. Eufórie domácích fanoušků po získání dvou skalpů prvního a druhého mužstva z tabulky bylo veliké, a skeptici oprávněně pochybovali s poukázáním na skutečnost, že se silným soupeřem hraje Salith jako Drak, ale se slabším je to velká bída. První dvě třetiny dávali skeptikům za pravdu.

První třetina nevypadala zrovna hokejově, i když měli domácí hráči opticky na vrch. Salith přizpůsobil hru a rychlost hostujícímu celku a tak se převážně bojovalo ve středním pásmu. Pokud se některé mužstvo dostalo šance, tak tu vždy oba brankaři vykryli, proto také první třetina skončila 0:0.

Salith Šumperk vs IHC Písek

Úvod druhé třetiny patřil domácímu celku, který zabral a svůj atak zužitkoval ve 23.minutě Plášek, který tvrdou bombou pod horní tyč Razskovy branky otevřel skóre na 1:0. Radost fanoušků byla obrovská a každý nyní očekával Dračí ofenzívu. Opak byl ale pravdou, uplynulo deset vteřin a domácí mužstvo hrubou chybou v obranné třetině přišlo o své vedení, když hostující Sedláček nabídnutou šanci bezezbytku využil a srovnal stav zápasu na 1:1. Tento moment poznamenal celou druhou třetinu a Draci se z tohoto šoku nevzpamatovali. Hře scházela jiskra a lehkost.

Chmurné obavy skeptiků se nakonec nenaplnily. Ve 49.minutě zápasu se dostal k odraženému puku Tesařík, který následně překonal hostujícího brankaře a zvýšil na 2:1. Od této minuty se konečně začalo hrát a Draci všem ukázali, jaký to umějí hrát hokej.

Salith Šumperk vs IHC Písek Hra se zrychlila a získala na dynamice. V 5.minutě se ujal dalšího kroku kapitán mužstva Holík, který zpoza branky nahrál najíždějícímu Vrdlovcovi, který nekompromisní střelou pod horní tyč zvyšoval na 3:1. To ale ze strany Vrdlovce nebylo vše. Svou druhou branku vstřelil v době, kdy Písek hrál power-play, do prázdné branky a stanovil konečný výsledek zápasu na 4:1.

Daniel Vrdlovec

Tak to bylo opravdu parádní rozloučení Daniela Vrdlovce v působení u šumperského mužstva před odchodem do Slavie. Dane, děkujeme. Domácí mužstvo si tak připsalo konečně plný počet bodů do tabulky.

Fotogalerie ze zápasu ZDE

Komentář: První dvě třetiny byly na míle daleko o výkonů, které jsou v možnostech mužstva. Teprve třetí třetina ukázala na co svěřenci Motákova týmu mají a bylo se na co dívat. Vítězství bylo zasloužené.
Sestavy:
Šumperk -
Štůrala - Holík, Novotný, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Bail - Hlinka, Staněk, Vrdlovec - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Skoumal, Meidl
Písek - Raszka - Boháč, Kužel, Kříž, Petráček, Veselý, Dvořák, Ruprecht, Makovský - Kubeš, Šperger, Vaniš - Ferebauer, Vlček, Heřman - Volf, Kučera, Homolka - Sedláček, Novák, Turek
Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.
Branky a nahrávky: 23. Plášek (Matuš, Holík), 49. Tesařík (Matuš, Plášek), 58. Vrdlovec (Holík), 60. Vrdlovec (Staněk) - 24. Sedláček (Šperger, Kučera).Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba.Vyloučení: 2:3.Bez využití.Diváci: 891.Střely na branku: 43:32

Stanovisko trenéra Salith Šumperk Zdeňka Motáka:

"Čekání bylo dlouhé. Spoustu zápasů jsme prohráli o gól, dostali jej v power-play. Taky jsme často předváděli dobrý hokej, ale nevyšlo to. Často to uteklo o kousek, i proto jsem rád, že dnes to vyšlo. Písek byl velice dobrý soupeř, věděl jsem, že velmi zdatně brání. Nesnaží se hrát nějaký extra kombinační hokej, ale dobře si rozebírají hráče. Tím jsme měli málo prostoru na střelbu, takže to byl hodně těžký soupeř,“ ocenil písecký tým Moták.

Sympatické je, že se Draci chytli vítězné vlny. „Samozřejmě je povzbuzením do zápasů i do trénování, když třikrát v řadě vyhrajete,“ usmíval se šumperský lodivod, který má ještě možnost do konce ledna konsolidovat soupisku, i s ohledem na cíle týmu. „Já říkal už dřív, že je potřeba si dávat postupné cíle, ale s ohledem na výsledky stále nejsme zcela mimo hru o play-off. Nicméně na trhu moc hráčů není. Bohužel. My máme výkonnostně tři vyrovnané sestavy, ve kterých nerozlišujeme. Ale potřebovali bychom hráče, no, střelce? Nahrávače? Třeba dnes přijel Dan Vrdlovec, co si namlouvat, herní hitparáda to také nebyla, ale dal dva góly. Takového hráče bychom potřebovali,“ dodal Moták.

Draci dlouho dobývali píseckou klec, ale utkání dle trenéra zlomil až druhý gól. „To byl hodně důležitý moment, pak samozřejmě přišel po dobré akci Aleše Holíka a zakončení Dana Vrdlovce to již bylo 3:1 a hned jste klidnější. A pak znovu Vrdlovec při power-play, zády k brance a bekhendem pak hodí na branku a je z toho gól,“ usmál se závěrem Zdeněk Moták.

Redakce zve všechny fanoušky na zápas 23. ledna v 18.00 hodin, kdy na šumperský Tyršák dorazí HC Rebel Havlíčkův Brod.

Autor: sol, hokejsumperk, foto: sumpersko.net

Salith Šumperk vs IHC Písek  foto:sumpersko.net