Salith Šumperk vs KS Nesta Toruň 8 : 2

30. srpna 2012 - 08:16

Pravá šumperská exibice

Salith Šumperk vs KS Nesta Toruň foto:sumpersko.net

Ve středu 29. srpna absolvovali šumperští hokejisté další přípravné utkání, tentokrát s polským  extraligovým celkem Nesta Karawela Toruň. Osobně bych to ale nenazval přípravným  zápasem, ale spíš exibicí domácích hráčů nebo také tréninkovým bagem. FOTOGALERIE ZDE

hokej 2

Již první minuty zápasu ukázali, že Draci jsou na žebříčku výkonnosti úplně někde jinde a Toruň byla zaskočena co to na ně vlastně vlítlo. Poláci si ustlali ve vlastní třetině a sledovali kolotoč rychlý sled přihrávek a létání Draků kolem Plaskiewiczovy branky.

hokej 3

V sedmé minutě Tesařík otevřel skóre na 1:0. Ačkoliv tak nevypadalo Drakům se v první třetině podařilo vstřelit opravdu jen jednu branku, ale potenciál byl nejméně na pět.
Druhá třetina byla však zcela jiná. Draci nadále pokračovali v enormním tlaku a opět bivakovali v útočné třetině. Přidali na rychlosti a přesnosti přihrávek a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 29.minutě Půhoný zvýšil na 2:0 a o dvě minuty později Kindl projel z hranice levého kruhu stahovačkou k hranici pravého kruhu a nádherným gólem k levé tyči, nad Plaskiewiczovu lapačku 3:0. Osmatřicátá minuta patřila Jakubu Holvovi, který mlaskl Plaskiewiczovy dva kousky do jeho branky – 4:0, 5:0. Šumperský fanoušek musel být nadmíru spokojený. Tuto nálož ve valstní síti již však psychicky neunesl polský brankař a nechal vystřídat svým kolegou Bojanowským. Ten si byl vědom, že nebude o moc lepší a třetí třetina mu dala zapravdu.

hokej 4
Toruň v první minutě třetiny provedla malý zázrak a to když se omylem dostala do naší třetiny a vstřelila svou první branku Bomastkem 5:1. Draci si hráli dále svou hru a tak došlo na další příděl. Nejdříve dvojgól  při vlastním oslabení ve 49.minutě zvyšoval Stoklasa na 6:1 následován Haasem na 7:1. Soupeřovi se podařilo Pieniakem korigovat výsledek v 58.minutě na 7:2. Poslední slovo měli ale Draci, když Sedlák rozvlnil polskou branku po osmé 8:2.

Co říct závěrem, proti včerejšku si domácí hráči hezky zatrénovali, zastříleli a především sami sebe přesvědčili, že pokud atakují soupeře v jeho vlastní třetině, nedají mu šanci na rozehrávku a donutí ho k chybám, které při přesných přihrávkách i individuálních akcích umí trestat.

Třetiny: 1:0 4:0, 3:2.
Branky a nahrávky: 7. Tesařík (Půhoný, Cink), 29. Půhoný (Cink), 31. Kindl (Haas), 38. Hulva (Červenka, Suchý), 38. Hulva (Sedlák), 49. Stoklasa, 49. Haas (Tesařík), 58. Sedlák (Brunec) - 41. Bomastek (Kalinowski), 58. Pieniak (Bomastek, Kalinowski). Rozhodčí: Klapetek - Matěj, Doleček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 304

Sestava:
Šumperk - Štůrala - Pastor, Suchý, Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík, Vrána P. - Brunec, Skoumal, Blinka, Hulva, Haas, Cink, Kindl D., Červenka, Stoklasa, Kellner, Půhoný

Toruň - Plaskiewicz (38. Bojanowski) - Kalinowski, Lidkte, Koseda, Porebski, Minge, Wróbel, Bomastek, Marmurowicz, Borovansky, Lang, Skrypowski, Husak, Kuchnicky, Dziegiel, Malat, Gula, Gošciminsky, Pieniak

Další prověrka v „Dračím týdnu“ bude již dnes 30. srpna v 18:00 hodin s týmem AZ Havířov. Příjďte i vy podpořit svůj tým!