Salith Šumperk vs Sportovní klub Kadaň 3 : 2 PP

10. února 2013 - 09:07

Draci porazili toho času pátý celek tabulky

Salith Šumperk vs Sportovní klub Kadaň foto:sumpersko.net

V sobotu 9. února odehrál Salith Šumperk další domácí utkání, kdy na svém ledě přivítal SK Kadaň toho času pátý prvoligový celek. Kadaň byla jasným favoritem zápasu, ale Draci chtěli ještě přiživit teoretickou šanci na play of. Tyršův stadion se celkem slušně naplnil a příchozí fanoušci rozhodně nelitovali svého času.

Salith Šumperk vs Sportovní klub Kadaň

Samotný zápas začal ve svižném tempu na obou stranách. Z nástupu kadaňských bylo zjevně patrné, že dneska je to rozhodně hratelný soupeř a Draci působili jako kompaktnějším a sehranější celek. Přišla však třetí minuta zápasu a nahozený kotouč do našeho obranného pásma skončil za brankou, kam vyjel Tomáš Štůrala, který ve snaze puk vyhodit ho nahrál na modrou kadaňskému hráči Szakalovi ten pak měl jednoduchou práci – trefit prázdnou Štůrarolovou klec kam se nestačil vrátit 0:1.

Tento kuriózní gól na určitý čas eliminoval hru domácího mužstva. Jak se později ukázalo, Tomáš Štůrala svou chybu několikrát odčinil a po zbytek zápasu byl oporou celého mužstva. Hra pokračovala dál, hlavní sudí nabídl domácímu celku ve třech případech početní výhodu, kterou však domácí, jako obyčejně, bezostyšně zahodil a v přesilovkách působil nevýrazným dojmem bez vyložených šancí.

Druhý poločas byl rozhodně jiné kafe, domácí hráči přidali na rychlosti a důrazu a bylo se co dívat. Neuplynulo ani patnáct sekund druhé třetiny a matador Karel Plášek rozvlnil síť za Strmeňovými zády a srovnal stav zápasu na 1:1. Hosté i nadále působili unaveně a po většinu třetiny se jen bránili, vyhazovali puky nebo jen tak čekali na chybu domácího celku, která by jim umožnila skórovat.

Tomáš Štůrala se několikrát blýskl skvělými zákroky.

Přišla 32.minuta zápasu a obránce Novotný ve snaze vyhodit puk z obranné třetiny tento bekhendem umístil mimo ledovou plochu . Hlavní sudí ho za tento prohřešek poslal na trestnou lavici na dvě minuty. Kadanští hráči ukázali Drakům, jak se hraje přesilová hra a o minutu později Hafenrichter zvyšoval již na 1:2. Paradoxně, i když měl domácí tým více ze hry, prohrával.

Fotogalerie ZDE

Ve třetí třetině si kadanští hráči ustlali ve vlastní třetině, Draci mohutně tlačil, ale branky ne a ne padnout. Dominance domácího celku byla velmi působivá a ze hry nebylo patrné, že Kadaň je pátá a Šumperk jedenáctý. Co naplat, když branková potence je téměř nulová. Několik tutovek jseme zahodili a pak přišlo trestné stření za nedovolený zákrok na soupeřova hráče. Tomáš Štůrala zaúřadoval a smutného Jíru vychytal – byl to velmi důležitý moment zápasu.  Draci začali spurtovat, byl konec zápasu. Při vyloučení soupeřova hráče se Radek Kučera rozhodl pro power-play.

Hosté neunesli závěr zápasu a znovu faulovali a Draci hráli šest na tři. Góóóól, deset vteřin před klaksonem konce zápasu přinesl vyrovnání na 2:2. Šťastným střelcem byl Michal Hlinka.
Přišlo prodloužení, ve kterém se zželelo kapitánovi domácího celku Aleši Holíkovi svého soupeře, který ukončil jeho agónii vstřelením vítězného gólu v první minutě prodloužení. Dva body zůstávají zaslouženě doma.

Komentář: Všichni přítomní diváci se mnou budou souhlasit, že Draci v tomto zápase předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů. Nasazení téměř od samého začátku, hra nepostrádala rychlost a bojovnost. Pravdou je, že na vstřelení branek se nesmírně nadřeli, ale za to jsou přece placeni. Jako jeden z mála celků v I.lize dovedou Draci bojovat do poslední vteřiny a svůj boj za vítězství jen tak nevzdávají, tedy pokud hrají tak jako v sobotu 9.února.

Sestavy:
Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák T., Kovář L., Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Finsterle, Hlinka, Cink - Červenka, Hulva, Brunec - Matuš, Kindl D., Meidl Trenér: Radek Kučera.
SK Kadaň: Strmeň (Kaššák) - Kolčava, Szakal, Opalek, Stehlík, Dostál, Mazanec, Pelc - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Ton K., Chlouba, Seman F. - Andres, Hanták, Deveri - Lehnert, Hammerbauer

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0.
Branky a nahrávky: 21. Plášek (Skoumal), 60. Hlinka (Holík), 61. Holík (Sedlák, Haas) - 3. Szakal, 33. Hafenrichter (Gajovský) Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Rittich. Diváci: 1000

Autor: sol.,sumpersko.net

Salith Šumperk vs Sportovní klub Kadaň   foto:sumpersko.net