Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šampionát lákal hokejové fanoušky i nepoctivé prodejce

19. května 2015 - 20:14

Zpět na seznam článků

Obchodní inspekce zkontrolovala 232 provozoven

Šampionát lákal hokejové fanoušky i nepoctivé prodejce

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Česká obchodní inspekce ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje připravila mimořádnou kontrolní akci, která pokrývala nabídku a prodej zboží a služeb v období konání Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě.

Přímo ve sportovních areálech, kde se hokejové zápasy odehrávaly, i na dalších místech, kam mohli návštěvníci mimo hokejových utkání zamířit za občerstvením nebo nákupy, provedli inspektoři celkem 232 kontrol. Cílem kontrol byly nejen restaurace a stánky s občerstvením a taxislužby, ale i prodej nejrůznějšího zboží a suvenýrů a další služby související s šampionátem. „Nedostatky zjistili naši inspektoři ve více než polovině kontrol. Za méně závažné prohřešky uložili na místě 58 pokut za téměř 90 tisíc korun, dalším 66 kontrolovaným subjektům budou uloženy pokuty ve správním řízení,“ řekl k výsledkům kontrolní akce Jan Štěpánek, ředitel inspektorátu ČOI se sídlem v Praze.

Kontrolní akce probíhala v období od 30. dubna do 17. května. Zajištěno bylo také 198 kusů výrobků, porušujících některá práva duševního vlastnictví. „Prodejem by majitelům práv k ochranné známce vznikla škoda odhadem za více než 535 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí Ivana Divišová. 

Autor: red.,I. Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.