Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šance pro studenty UP Olomouc

07. listopadu 2014 - 22:34

Zpět na seznam článků

Jarní stáž v Bruselu

Šance pro studenty UP Olomouc

stážista Roman Adamec foto:Š. Krajča

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při EU, nabízí pracovní stáž ve své bruselské kanceláři.

Studenti Univerzity Palackého tak mají příležitost získat zkušenosti z evropského prostředí. Zakládajícím členem OK4EU je Univerzita Palackého, sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo stáže v Bruselu každý semestr. “Není vyžadován původ studenta z Olomouckého kraje,“ upřesňuje Michaela Vráželová z OK4EU.

Během pobytu v Bruselu bude student zapojen do všech aktivit kanceláře, získá přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu pravidelně konají.

Roman Adamec, student oboru Mezinárodní rozvojová studia, který je v Bruselu od začátku září, uvádí: „Navštívil jsem již většinu evropských institucí, seznámil se s fungováním regionálního zastoupení, zlepšil jazykové a organizační schopnosti. V Bruselu jsem už více jak dva měsíce a každý den s sebou přináší něco nového. Jde o skvělou pracovní i životní zkušenost a těm, kdo ještě váhají, jestli to taky nezkusit, mohu stáž v bruselské kanceláři OK4EU jen doporučit.“

stážista Roman Adamec foto:Š. Krajča

Pracovní stáž začne v únoru 2015 a bude trvat 5 měsíců. „Dlouhodobě podporujeme výjezdy mladých lidí do zahraničí formou pracovních stáží. Studenti dnes musí být aktivnější než dříve a snažit se získávat pracovní zkušenosti již v průběhu svého studia. V Bruselu získají cenné zkušenosti, zdokonalí se v cizím jazyce, osamostatní se. To vše jim pomůže při hledání zaměstnání po ukončení studia,“ dodává náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (obojí v AJ), mohou zájemci o stáž posílat do 26. listopadu přes systém Intlag. Více informací je ke stažení na webových stránkách ZDE

Autor: red.M.Vráželová

Fotogalerie

stážista Roman Adamec                foto:Š. Krajča

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.