Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sci-fi film festival 2021 opět v Oku

25. září 2021 - 12:30

Zpět na seznam článků

Reaguje na současnou korona-krizi a představí postapokalyptický žánr.

Sci-fi film festival 2021 opět v Oku

pozvánka zdroj: FBOko

Osmý ročník festivalu Future Gate nabídne 2. října jednodenní přehlídku v Šumperku. Koronavirus postavil před náš svět novou výzvu. Naše civilizace čelí hrozbě nejen zdravotní, ale i ekonomické a potažmo sociálně-politické. Ukázalo se, že lidstvo je zranitelnější mnohem víc, než jsme si mysleli.

Filmaři již mnoho let předkládají své apokalyptické vize. Jaderné následky případné 3. světové války nebo strach z virů mimozemského původu vystřídali v posledních desetiletí reálnější hrozby jako je devastace přírody, globální oteplování nebo nedostatek vody. Vypadá to, že největší hrozbou pro lidstvo je lidstvo samotné. Budeme žít ve světě podobném tomu ze série Šílený Max? Tématem chce festival upozornit na aktuální i budoucí problémy související s činností člověka.

Postapokalyptický subžánr nabízí dostatek podnětů k zamyšlení a zároveň kvalitní filmovou tvorbu. „V Šumperku se diváci můžou těšit na filmy Šílený Max 1 a Šílený Max 2, kromě žánrové klasiky promítneme poutavý a zábavný dokument Vetřelec na jevišti režisérské dvojice Danielle Kummer a Lucy Harvey. Film sleduje adaptaci legendárního filmu pro jeviště od prvotních čtených zkoušek, přes výrobu dekorací až po samotnou premiéru v divadle West End v Londýně. Nedílnou součástí přehlídky se staly i krátké Sci-fi filmy. Z doprovodného programu stojí za zmínku výstava Tomáše Müllera, Jonáše Ledeckého a Michala Suchánka nebo výstava k nově vydanému komiksu 1984,“ zve na přehlídku Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk. „Dopolední program nabídne od deseti hodin nevšední pohled na dřívější planetu Pluto. Ve vizuálně dechberoucím dokumentu z ikonické série BBC Horizon vědci a vědkyně představují potenciál, který v sobě skrývá. Film je uváděn ve spolupráci s Academia Film Olomouc,“ dodává závěrem Navrátil.

Autor: red., K. Navrátil

Fotogalerie

pozvánka               zdroj: FBOko

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.