Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sedm otců chodí společně darovat krev

27. března 2012 - 13:15

Zpět na seznam článků

Transfúzní služba v Šumperku byla dějištěm akce KRVÁK

Sedm otců chodí společně darovat krev

Sedm statečných foto:Agel

Když se chtějí chlapi společně setkat a pobavit, obvykle vyrážejí do restaurace, na fotbal nebo třeba na kolo. Nevšedněji takové setkání pojímá skupina otců, jejichž ženy jsou členkami občanského sdružení Hnízdo, Mateřské a rodinné centrum Zábřeh.

Otcové chodí už rok společně darovat krev a krevní plazmu, přičemž v úterý 27. března se hned sedm z nich sešlo na Transfúzní službě v Šumperku. Stalo se tak v rámci akce, kterou sami pojmenovali s vtipným nadhledem „Krvák“. „Chodit na pravidelné společné darování nás napadlo během některého ze setkání rodin členů občanského sdružení Hnízdo. Slovo dalo slovo a od té doby chodí otcové společně darovat krav a krevní plazmu. Je pravda, že takové setkání působí asi trochu nevšedně, ale je to parádní příležitost jak se společně setkat, pobavit a ještě udělat něco dobrého pro lidi kolem,“ říká s úsměvem jeden z party dárců Josef Kroul a dodává, že se s kamarády samozřejmě vídají i při jiných příležitostech. „Budeme určitě rádi, pokud náš nápad někoho inspiruje k podobnému společnému darování. Může to znít jako fráze, ale my jsme zkrátka rádi, že můžeme takto pomoci zachránit lidské životy,“ dodává Josef Kroul, aniž by z jeho úst tento výrok jako fráze zněl.

Pokud Vás aktivita party otců zaujala, vězte, že darovat krev či krevní plazmu není nic složitého. Dárci krve se mohou stát lidé ve věku od 18 do 60 let. Pro darování musí být naprosto zdraví. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat. Více informací naleznete ZDE

 

Autor: red., Hanka Szotkowská

Fotogalerie

Sedm statečných          foto:Agel

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.