Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sedm set nových zaměstnanců přijme Úřad práce ČR

14. srpna 2013 - 16:24

Zpět na seznam článků

O tom, kolik jich připadne na Olomoucký kraj, se zatím jedná

Sedm set nových zaměstnanců přijme Úřad práce ČR

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Možnost získat nové zaměstnání se objevila s informací, že dojde k významnému personálnímu navýšení Úřadu práce ČR, které předložil ministr práce a sociálních věcí František Koníček a schválila vláda Jiřího Rusnoka 31.července.

Sedm stovek nových zaměstnanců, má podle zdůvodnění ministerstva zlepšit komunikaci se zaměstnavateli, samosprávou a dalšími složkami trhu práce.

První fáze příchodu nových pracovníků bude probíhat od září do konce roku. Na úřad by mělo během necelého půl roku nastoupit celkem 319 lidí. V této etapě se bude se jednat o pracovníky, kteří v tuto chvíli řeší pro ÚP jednotlivé projekty. Další pak začnou přicházet od ledna 2014.

Jak početně posílí jednotlivé pobočky, zatím není stanoveno. „V tuto chvíli zpracovává ÚP požadavky na personální posílení jednotlivých poboček.O konečném stavu ještě není rozhodnuto. Při rozhodování o tom, do kterého regionu půjde určitý počet nových pracovníků, bude ÚP brát v potaz několik hledisek: například míru nezaměstnanosti, absolutní počet uchazečů o zaměstnání, počet zaměstnavatelů či to, kolik uchazečů měsíčně do evidence daného ÚP přijde a kolik jich naopak odejde. Konkrétní čísla tedy není možné v současné době sdělit,“ uvedla tisková mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

Při výběru uchazečů bude ÚP postupovat podle nastavených pravidel. „V první řadě vyhledá vhodné adepty nejdříve uvnitř organizace. Dalším krokem pak bude tzv. otevřené výběrové řízení pro zájemce zvenku. Vnitřní předpisy úřadu zároveň umožňují oslovit s nabídkou práce přímo konkrétní uchazeče,“ upřesnila mluvčí Filipová.

Šanci na novou práci tak dostanou i uchazeči, které má ÚP v evidenci.

Autor: kik

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.