Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sedmi miliardová investice v letošním roce do železniční dopravy

12. května 2012 - 09:44

Zpět na seznam článků

České dráhy letos uvedou do provozu téměř 200 nových a modernizovaných vozidel a jednotek

Sedmi miliardová investice v letošním roce do železniční dopravy

Sysel_interier_(C)_CD

Nová a modernizovaná vozidla se letos objeví ve všech krajích. Dopravce plánuje letos investovat do nákupu nových a modernizace stávajících vozidel celkem 7 miliard korun. Nejvíce novinek čeká cestující v regionální dopravě. Do provozu by měly být uvedeny první elektrické jednotky z rodiny vlaků RegioPanter určených pro Jihočeský, Ústecký a Olomoucký kraj a pro trať Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř.

RegioPanter_(C)_Skoda

V Olomouckém kraji jezdí na osobních vlacích z Přerova směrem na Otrokovice a Břeclav a postupně by se měl jejich provoz rozšířit na některé spoje mezi Přerovem a Olomoucí. Pokračovat budou také dodávky motorových vozů RegioShuttle RS1, které již jezdí v Libereckém kraji, a v průběhu roku podstatně zlepší kvalitu cestování také na Vysočině. V dálkové dopravě najdou uplatnění modernizované restaurační vozy, které jsou nově vybaveny klimatizací, získávají nový interiér a vybavení kuchyně, které vytváří zázemí pro poskytování moderní gastronomie. Vozy jsou určeny pro tratě z Prahy do Ostravy, na Valašsko, do Brna a dále do zahraničí, například do Polska, Rakouska, na Slovensko nebo do Maďarska. Pro dálkovou dopravu jsou určeny také modernizované lokomotivy „brejlovec“ nebo lokomotivy řady 380, které jsou postupně uváděny do zkušebního provozu.     

Do dovozu budou v letošním roce uvedeny i další typy vozidel, např. částečně nízkopodlažní jednotky Regionova, jejichž výroba se chýlí k závěru, nebo řídicí vozy pro klasické soupravy známé pod přezdívkou „sysel“ pro tvar svého čela s kabinou strojvedoucího. 

Sysel_(C)_CD

Tyto vozy jsou vybaveny klimatizací, elektrickými zásuvkami a prostory pro cestování vozíčkářů včetně bezbariérové toalety s uzavřeným systém.

Dodávky nových a modernizovaných vozů a vlakových jednotek pro regionální a také pro dálkovou dopravu v hodnotě mnoha miliard korun budou pokračovat také v nadcházejícím roce, kdy budou uváděny do provozu i modernizované vozy pro rychlíkovou a expresní dopravu např. v bezbariérové úpravě.


Autor: red.,P.Šťáhlavský

Fotogalerie

Sysel_interier_(C)_CD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.