Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Selské trhy v Olomouci

28. dubna 2020 - 08:31

Zpět na seznam článků

Startují již ve čtvrtek 30. dubna na Výstavišti Flora

Selské trhy v Olomouci

Rajčata Haňovice zdroj foto: K. Buchtová

Výstaviště Flora se ujme pořádání Selských trhů, které navazují na tradici farmářských trhů pořádaných donedávna v centru města. Každý týden si budete moci ve Smetanových sadech za pavilonem A koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionálních výrobců.

Každý týden si budete moci nově ve Smetanových sadech za pavilonem A mezi třináctou a sedmnáctou hodinou koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionálních výrobců. „Na Selských trzích se poprvé uvidíme 30. dubna, následně pak 7. května, tak si to nenechte ujít! První dva termíny se budou konat výjimečně kvůli pátečnímu státnímu svátku ve čtvrtek. Od 15. května se spolu uvidíme pravidelně každý pátek. Jakmile to situace dovolí, přidáme do parku i posezení, abyste si mohli dobroty od lokálních producentů vychutnat hned na místě,“ uvedla mluvčí Kristýna Buchtová.

Pandrhola zdroj foto: K. Buchtová

Sortiment i prodejci se budou průběžně měnit, takže nabídka bude skutečně pestrá. „Chceme podporovat lokální drobné a střední chovatele, pěstitele a výrobce. Trhy se přesunou z náměstí do parku, takže nákup budete moci spojit s příjemnou procházkou zelení a stín stromů také jistě přijde vhod. Pokud to situace dovolí, chceme, aby páteční odpoledne bylo pěknou tečkou za pracovním týdnem,“ přibližuje Buchtová.

Do budoucna uvažují pořadatelé i o prodloužení trhů do pozdějších hodin. „Selské trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Vše jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí, Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Zdraví je pro nás na prvním místě, proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce,“ zve Kristýna Buchtová.

Autor: red., K. Buchtová, zdroj foto: K. Buchtová

Fotogalerie

Rajčata Haňovice         zdroj foto: K. Buchtová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.