Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět čokoládové

18.09.2021 - Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Seminář "Divácké násilí" se setkal s velkým zájmem

02. prosince 2012 - 14:44

Zpět na seznam článků

Více o akci, kterou zorganizovalo občanské sdružení Bezpečný Šumperk

Seminář  "Divácké násilí" se setkal s velkým zájmem

Seminář "Divácké násilí" se setkal s velkým zájmem zdroj foto:sumpersko.net

Ve čtvrtek 29. listopadu se v Komunitním centru rozvoje lidských zdrojů („KOMÍN“) v Šumperku sešlo více než čtyřicet přihlášených zájemců o účast na semináři. Jednalo se zejména o pracovníky z cílových skupin, pro které byl tento seminář směřován, a to z oblasti státní správy, samosprávy, základních i středních škol a organizátorů sportovních, veřejných a společenských akcí.

seminář Divácké násilí

Ze zkušeností a podnětu představitelů složek IZS okresu Šumperk při zajišťování bezpečnosti při rizikových sportovních utkáních a současných vzrůstajících "nežádoucích projevech diváků a návštěvníků při akcích na okrese Šumperk, kterých se zúčastňuje větší počet osob se rozhodli Bezpečný Šumperk o.s., DDM a ZpDVPP Vila Doris, PČR a HZS Olomouckého kraje, uspořádat seminář pod názvem "Divácké násilí".

Na základě osobních kontaktů se podařilo oslovit a získat pro exkluzivní vystoupení na semináři experty z řad Policie ČR, kteří tuto problematiku v rámci České republiky i v rámci mezinárodních spoluprací řeší. Uvedení odborníci mají velké zkušenosti z uvedené oblasti nejenom z „národních úrovní“, ale také z akcí úrovní „okresního“ charakteru, kam se nám v poslední době problematika „diváckého násilí“ přesouvá. Projevy diváckého násilí v České republice nejsou pouze u nejrozšířenějších sportů jako je např. fotbal nebo hokej, ale objevuje se již i u méně „masových“ sportů a společenských akcí.

Martin Žaitlík

V úvodu semináře byli přítomní seznámeni s definicí, historií, vývojem a projevy diváckého násilí obecně. Následovalo krátké seznámení se současnou situací v České republice (historie, vývoj, aktuální stav v problematice diváckého násilí). Nebyla také opomenuta role a postup státu a dalších aktérů proti diváckému násilí z úrovně Policie ČR, sportovních svazů, pořadatelů a spolupráci při velkých sportovních akcích. Krátký blok se také věnoval mezinárodní spolupráci na úrovni EU, mezinárodních sportovních svazů a spolupráci při velkých sportovních / veřejných akcích.

seminář Divácké násilí

Seminář byl doplněn o zkušenosti představitelů složek IZS okresu Šumperk a zakončen byl předáním konkrétních zkušeností z akcí s projevy diváckého násilí na okrese Šumperk. Každý z přítomných obdržel také osvědčení o absolvování semináře.

 

 

Autor: red.,M.Žaitlik, předseda o.s. Bezpečný Šumperk, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Seminář

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.