Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Senior opět investoval do kryptoměny

11. června 2024 - 11:22

Zpět na seznam článků

Podvodník ho připravil 180 tisíc

Senior opět investoval do kryptoměny

ilustrační snímek zdroj: archiv

Na jesenické policisty se v pondělí 10. června  obrátil osmašedesátiletý muž, který se měl stát obětí podvodného jednání.

Seniora téhož dne telefonicky oslovil neznámý muž, který mu nabídl pomoc s investicí do kryptoměny. „Jelikož oznamovatel před několika lety sám investoval, rozhodl se do toho jít znovu. Volající muže navedl, aby si ze svého jednoho bankovního účtu převedl peníze na druhý. Přitom si však na jeho radu nainstaloval program pro vzdálený přístup, přičemž mu nedošlo, k čemu tento program slouží,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Ivana Skoupilová, která upřesnila: „Pokračoval přesně podle pokynu podvodníka. Po ukončení telefonátu však senior zjistil, že neznámý pachatel bez jeho vědomí z jeho účtu přeposlal finanční částku ve výši 180 tisíc korun. Za chvíli se mu ještě ozvala společnost, která poskytuje online půjčky, že na jeho jméno byla vytvořena žádost na půjčku 250 tisíc korun. Tuto se mu k jeho štěstí podařilo zrušit dřív, než se peněz mohl zmocnit pachatel.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. „Nikdy neinstalujte do počítače nebo telefonu jakékoliv programy a aplikace na žádost neznámé osoby. Pokud se rozhodnete zhodnotit peníze například vkladem do kybernetické měny, obracejte se vždy jen na důvěryhodné a zavedené finanční společnosti,“ doporučuje policejní mluvčí.

Autor: red., pis. I. Skoupilová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.