Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Senioři Olomouckého kraje budou soutěžit v deseti disciplínách

04. května 2017 - 12:51

Zpět na seznam článků

Družstva se mohou hlásit do 10. května

Senioři Olomouckého kraje budou soutěžit v deseti disciplínách

Krajská Rada seniorů Olomouckého kraje zve na  II.ročník Krajských sportovních her seniorů Olomouckého kraje 2017 zdroj foto: KRS

Druhý ročník sportovního klání pětičlenných smíšených družstev seniorů připravuje na středu 24. května Krajská rada seniorů Olomouckého kraje.

Hry jsou přístupné pro širokou veřejnost na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. „Sportovní soutěže získávají v poslední době mezi seniory na stále větší oblibě. Naše akce jim nabízí zdraví prospěšnou alternativu smysluplného trávení volného času - ať už aktivně jako soutěžící, anebo pasivně jako diváci a fandové,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová zdroj foto: Rada seniorů ČR

Sportovních her se mohou zúčastnit senioři ve věku 55 a více let. Každé družstvo musí mít pět členů, z nichž minimálně dvě budou ženy.  „Soutěžních disciplín je připraveno celkem deset. Seniory čeká hod na basketbalový koš, srážení plechovek, hod granátem na cíl, běh s kolečkem a břemenem, házení kroužků na trn, překážkový běh zručnosti, minigolf, pétanque, florbal a slalomová jízda jednotlivců na čas,“ vypočítává za pořadatele Milena Hesová.

ilustrační snímek zdroj foto: OLK

Nejlepší sportovci budou v červnu reprezentovat Olomoucký kraj na Mezinárodních hrách seniorů v Plzni. „Senioři tvoří nezanedbatelnou část obyvatel našeho regionu. Proto Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje, mimo jiné i finančně, projekty, které mají za cíl udržet starší lidi stále aktivní,“ podotkl hejtman Ladislav Okleštěk.

O více informací si mohou zájemci napsat na: vlad.krusina@seznam.cz. Vyplněné přihlášky je možné přinést osobně nebo zaslat na adresu sídla Krajské rady seniorů Olomouckého kraje (Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc) do 10. května.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Krajská Rada seniorů Olomouckého kraje zve na  II.ročník Krajských sportovních her seniorů Olomouckého kraje 2017   zdroj foto: KRS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.