Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Senioři v Šumperku mohou jezdit MHD zdarma

05. března 2016 - 21:28

Zpět na seznam článků

Rozhodli zastupitelé

Senioři v Šumperku mohou jezdit MHD zdarma

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Zastupitelstvo města Šumperka schválilo na svém únorovém zasedání bezplatnou přepravu cestujících ve věku sedmdesáti let a starších v městské a příměstské hromadné dopravě v rámci zóny č. 1 – Šumperk.

Šumperk - historická budova radnice foto: sumpersko.net

„Bezplatná doprava bude realizována formou zpětného proplácení pouze zlevněných měsíčních jízdenek za 115 korun s účinností od 1. května letošního roku s jízdenkou platnou od tohoto data. Proplacení jízdného, po splnění všech náležitostí ze strany žadatele, bude od 1. května přiznáno všem občanům ve věku sedmdesáti let a starším bez ohledu na bydliště. „Cena měsíční jízdenky pro starobní důchodce je v současné době stanovena na 115,- korun za měsíc, na tuto jízdenku je možno cestovat všemi spoji městské a příměstské dopravy na území města Šumperka. Tato jízdenka je platná pouze s průkazem IDSOK, na jehož základě lze uplatňovat slevu v autobusové dopravě. V případě, že průkaz žadatel ještě nemá, lze jej jednorázově vyřídit v kanceláři na autobusovém nádraží,“ uvedl tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

Mgr. Olga Hajduková - tisková mluvčí foto: archiv sumpersko.net

Průkaz má neomezenou platnost a je očíslován, číslo průkazu je žadatel povinen napsat na jízdenku. „Pokud jsou žadatelé držiteli průkazek IDSOK, zakoupí si ve vozidle IDSOK měsíční zlevněnou jízdenku za cenu 115 korun. Po uplynutí platnosti této měsíční jízdenky si podají na podatelně MěÚ Šumperk nám. Míru 1, popř. na podatelně MěÚ Šumperk Jesenická 31 nebo v novém informačním centru v budově divadla žádost o její proplacení, k níž předloží také originál měsíční jízdenky. Na jízdence musí být uvedeno číslo průkazu IDSOK, údaje na jízdence musí být v den podání žádosti čitelné. Žadatel je povinen předložit průkaz IDSOK a doklad totožnosti nutný k ověření věku žadatele. Žádost je možné podat nejpozději do čtyřiceti dnů včetně ode dne vydání jízdenky, tj. do dedet dnů po skončení platnosti jízdenky,“ upřesňuje postup tajemník MěÚ Šumperk Petr Holub.

PhDr. Petr Holub - tajemník městského úřadu v Šumperku zdroj: archiv: sumpersko.net

Pokud žadatel uvede číslo bankovního účtu, na který si přeje částku převést, bude mu na tento účet platba za jízdenku převedena nejpozději do třiceti dnů od data podání žádosti. Pokud bude žadatel požadovat platbu v hotovosti, lze hotovost žadateli vydat pouze na pokladně MěÚ v budově nám. Míru 1, nejdříve však dvacet dní od data podání žádosti a nejpozději do šedesíti dní včetně.  Platbu je možno žadateli vyplatit pouze na pokladně v budově radnice, nám. Míru 1, Šumperk.

Autor: red., O. Hajduková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.