Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 16. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Šumperk vs SHK Hodonín 5:6sn

15.12.2019 - Draci Šumperk vs SHK Hodonín 5:6sn - Reportáž ze zápasu

Počasí

16.12.2019 - Pondělí

Teplota: 8 / 3 - Zataženo

17.12.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 6 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šestá PechaKucha Night bude v Šumperku venkovní

29. května 2017 - 03:32

Zpět na seznam článků

Startují také veřejné debaty s občany

Šestá PechaKucha Night bude v Šumperku venkovní

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

V pořadí šestou PechaKucha Night připravil Šumperský okrašlovací spolek. Po zcela vyprodaném kině Oko se v pátek 2. června pokusí naplnit hřiště Střední zdravotnické školy. O den později proběhne 3. ročník recesistického cyklozávodu Cyklón Alleycat. V neděli se spolek chce setkat s občany a debatovat s nimi o cyklistice.

Licenci pro pořádání PechaKucha Nights v Šumperku získal Šumperský okrašlovací spolek a přidal jej tak na globální mapu, na níž je již více než tisíc bodů. Ve výběru účinkujících do velké míry zohledňuje inspiraci pro město a pro region. Mezi desítkou účinkujících se tak tentokrát z místních představí losinský likérník Richard Jašš, spisovatel Miroslav Václavek, extrémní závodník Pavel Paloncy a další. Z Havířova dorazí neortodoxní knihovník Jan Delong, cestovatel Slávek Král představí své cesty kolem světa bez peněz, parta MaJ představí své olomoucké aktivity. Michaela Hečková z Pián na ulici bude mluvit o své knize O městech a lidech.

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Akce začíná v pátek 2. června symbolicky ve 20.20, vstupné na místě je 100 korun.

Tím ovšem víkendový program, který Šumperský okrašlovací spolek připravil, zdaleka nekončí. „Tento víkend je v Šumperku ve znamení Slavností města, hodně lidí tak zůstane ve městě, tak jsme pro ně připravili takový doprovodný program,“ říká předseda spolku Radek Auer.

Radek Auer foto: archiv šumpersko.net

Sobotní podvečer je vyhrazen pololegálnímu recesistickému orientačnímu závodu Cyklón. „Tentokrát máme téma Malá Vídeň. Přespolním doporučujeme podívat se na web města a nastudovat prohlídkové okruhy,“ doporučuje za pořadatele Jiří Giesl. Sraz účastníků je v devatenáct hodin u budovy Úřadu Práce (ulice M.R.Štefánika). „Pravidla jsou jednoduchá. Jede se na kolech všech kategorií i typů, cílem je objet v libovolném pořadí všechna stanoviště, splnit na nich úkoly a dojet co možná nejrychleji do cíle. Místo cíle bude ukryté v tajence. Startovné je 50 korun, jede se na vlastní nebezpečí! Jezdci musí mít helmu,“ popisuje Giesl. „A máme připraveny věcné ceny pro první i poslední jezdce.“

Jiří Giesl foto: archiv šumpersko.net

I neděle se ponese ve znamení cyklistiky. Šumperský okrašlovací spolek dlouhodobě trápí situace kolem cyklistické infrastruktury ve městě a jeho okolí.

Rozhodl se tedy uspořádat veřejnou debatu s občany na toto téma. „Chceme si s lidmi dát kafe a rozebrat to téma ze všech stran. Cyklopruhy, cyklostezky, singletracky, pěší zóna, pravidla silničního provozu, městská policie, vyhlášky nařízení, dopravní hřiště, pokuty, stojany. Některé věcí se dají změnit relativně lehce a rychle,“ vypočítává Radek Auer. „Podařilo se nám pozvat odborníky, kteří tvoří koncepci cyklodopravy v Pardubicích či v Brně a podílejí se na legislativních úpravách. Samozřejmě bychom hlavně chtěli, aby lidé z radnice slyšeli hlas občanů i hlas odborníků. Proto je všechny zveme. Jsou slavnosti, takže by měli být v Šumperku, uvidíme, jaká bude jejich účast.“

PechaKucha Night 2016 foto: archiv šumpersko.net

Debata proběhne v neděli ve 14.00 v podchodu pod obchodním domem u kavárny Kavalérie. Pokud se tento formát osvědčí, chtěl by se spolek s občany scházet několikrát do roka a vždy diskutovat na určité téma, které Šumperáky trápí.

Autor: red., R. Auer

Fotogalerie

PechaKucha Night 2016            foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.