Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 28. listopadu 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

28.11.2022 - Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné...

Počasí

28.11.2022 - Pondělí

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

29.11.2022 - Úterý

Teplota: 4 / 2 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šestidenní setkání seniorů v Jeseníku

24. září 2014 - 08:37

Zpět na seznam článků

Kulturní a vzdělávací pořady i přehlídka kompenzačních pomůcek

Šestidenní setkání seniorů v Jeseníku

ilustrační snímek zdroj foto:Tomáš Javůrek

Dny seniorů Jeseníku nabízí společenské večery, hudební zážitky, divadlo, cestovatelskou přednášku, ale také specializovanou výstavu či přehlídku organizací a spolků seniorům pomáhajících nebo poskytujících náplň volného času.

Velice přínosná bude výstava kompenzačních pomůcek prezentující zdravotnické pomůcky a pomůcky pro péči o nemocné, zrakově postižené, odstraňující bariéry v domácnosti apod. „Výstava je jedinečnou příležitostí seznámit se s tradičními pomůckami i novinkami, aniž by návštěvník musel cestovat do vzdálenějších větších měst. Přítomen bude také specialista, který poradí, jak získat příspěvky na jejich pořízení,“ přibližuje jedna z organizátorek Alena Kalinová.

foto:archiv Dny Jeseníku

V rámci Mezinárodního dne seniorů bude bezplatně zpřístupněna unikátní expozice čarodějnických procesů a výstavy ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Zdarma senioři mohou navštívit také Muzeum Vincenze Priessnitze v jesenických lázních. „Kulturní zážitky pro seniory připraví umělecká agentura Karla Smolky, studenti jesenického gymnázia se svým divadelním představením, olomoucký komorní soubor Stupkovo kvarteto, jesenické kino, ale i samotní senioři,“ doplnila mluvčí radnice Věra Janků.

foto: archiv Dny Jeseníku

Novinkou letošních Dnů seniorů Jeseníku bude prezentační kiosek přímo na Masarykově náměstí. „Díky vstřícnosti společnosti Touax, jejíž výrobní závod se nachází v nedalekých Supíkovicích, můžeme v jejich modulovém objektu přímo v centru města prezentovat volnočasové aktivit seniorů i práci některých organizací,“ popisuje novinku Jan Rotter, další z organizátorů. Dny seniorů Jeseníku se v Jeseníku konají 30. až 5. října.

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj foto:Tomáš Javůrek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

Blues Alive 2022 II.

Blues Alive 2022 II.

Fotek: 28
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.