Úterý 09. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič otočil auto na střechu

08.03.2021 - Opilý řidič otočil auto na střechu - Dopravní nehoda...

Počasí

09.03.2021 - Úterý

Teplota: 3 / -5 - Oblačno

10.03.2021 - Středa

Teplota: 5 / -5 - Jasno

Sestra sympatie: Zopakuje FN Olomouc úspěch z loňského ročníku?

02. října 2019 - 16:18

Zpět na seznam článků

V letošním roce odstartoval již jedenáctý ročník soutěže

Sestra sympatie: Zopakuje FN Olomouc úspěch z loňského ročníku?

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní cíle soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění široké veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic.

V srpnu odstartoval již jedenáctý ročník soutěže spuštěním registrace soutěžících. FN Olomouc přitom má na co navazovat, neboť v minulém ročníku se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky - Marie Růžičková z III. interní kliniky  a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Do semifinálového kola se navíc dostala Kateřina Burešová z I. interní kliniky.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Obě olomoucké finalistky se shodují, že účast na slavnostním večeru v pražském paláci Žofín byl velký zážitek. „Bylo to rozhodně přínosné, budu na to vzpomínat. Měly jsme úžasnou péči, všichni se o nás starali, každý mi lichotil. Bylo to prostě fajn, přestože jsem byla ve stresu,“ usmívá se Marie Růžičková.

Jak před slavnostním večerem, tak i během něj měly soutěžící dostatek času si popovídat. „Holky byly moc příjemné, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí,“ dodává sestra z III. interní kliniky. Naďa Sléhová získala díky účasti ve finále novou zkušenost a nové přátele. „Byly to krásné dva dny plné péče profesionálů. Je to jedinečná příležitost zažít něco jiného, neobyčejného, co v běžném životě nelze,“ shrnuje sestřička z I. chirurgické kliniky. Šla by do toho znovu? „Zpočátku jsem byla v rozpacích a musela jsem překonávat svou stydlivost, ale nakonec proč ne, stálo to za to, takže bych do toho klidně šla znovu,“ říká Naďa Sléhová.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Sestra sympatie prostě není klasická soutěž krásy, pořadatelé z agentury We Make Media hledají výjimečnou zdravotní sestru. O umístění tak nerozhoduje mistrovství kadeřníků, kosmetiček a počet hodin strávených ve fitcentru. „Motto celého projektu zní: Krása má mnoho podob! A jaké by v případě Sestry sympatie měly tyto podoby být? Měla by v sobě spojovat především sympatičnost a srdečnost, empatii a stylovost,“ vysvětluje jednatelka agentury We Make Media lékařka Ivana Kaderková.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

K zařazení do soutěže přitom stačí jediné - zaregistrovat kandidátku na titul Sestra sympatie na webových stránkách sestrasympatie.cz. Registrace končí 31. října.

O postupu do semifinálového kola, tedy mezi čtyřiadvaceti soutěžících, bude rozhodovat široká veřejnost zasíláním SMS zpráv od 1. listopadu do 2. prosince. Obdobně se bude vybírat finálová dvanáctka soutěžících sester, a to od 2. 1. do 24. 2. 2020. Sestra sympatie pak bude zvolena  z dvanácti finalistek 27. března v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání 11. reprezentačního plesu sester - Sestry na sál!

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Sestra sympatie 2018           zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Opilý řidič otočil auto na střechu

Opilý řidič otočil auto na střechu

Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění

VIDEO. Obchvat Bludova přijde na 2 323,2 milionu korun!

VIDEO. Obchvat Bludova přijde na 2 323,2 milionu korun!

Umožňí navíc přístup do rekreačně významné centrální oblasti Jeseníků

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.