Nemocnice Šumperk - lékárna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Středa 23. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile

22.10.2019 - Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile -...

Počasí

23.10.2019 - Středa

Teplota: 20 / 13 - PoloJasno

24.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 13 - PoloJasno

plavání

Sestra sympatie: Zopakuje FN Olomouc úspěch z loňského ročníku?

02. října 2019 - 16:18

Zpět na seznam článků

V letošním roce odstartoval již jedenáctý ročník soutěže

Sestra sympatie: Zopakuje FN Olomouc úspěch z loňského ročníku?

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní cíle soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění široké veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic.

V srpnu odstartoval již jedenáctý ročník soutěže spuštěním registrace soutěžících. FN Olomouc přitom má na co navazovat, neboť v minulém ročníku se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky - Marie Růžičková z III. interní kliniky  a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Do semifinálového kola se navíc dostala Kateřina Burešová z I. interní kliniky.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Obě olomoucké finalistky se shodují, že účast na slavnostním večeru v pražském paláci Žofín byl velký zážitek. „Bylo to rozhodně přínosné, budu na to vzpomínat. Měly jsme úžasnou péči, všichni se o nás starali, každý mi lichotil. Bylo to prostě fajn, přestože jsem byla ve stresu,“ usmívá se Marie Růžičková.

Jak před slavnostním večerem, tak i během něj měly soutěžící dostatek času si popovídat. „Holky byly moc příjemné, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí,“ dodává sestra z III. interní kliniky. Naďa Sléhová získala díky účasti ve finále novou zkušenost a nové přátele. „Byly to krásné dva dny plné péče profesionálů. Je to jedinečná příležitost zažít něco jiného, neobyčejného, co v běžném životě nelze,“ shrnuje sestřička z I. chirurgické kliniky. Šla by do toho znovu? „Zpočátku jsem byla v rozpacích a musela jsem překonávat svou stydlivost, ale nakonec proč ne, stálo to za to, takže bych do toho klidně šla znovu,“ říká Naďa Sléhová.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

Sestra sympatie prostě není klasická soutěž krásy, pořadatelé z agentury We Make Media hledají výjimečnou zdravotní sestru. O umístění tak nerozhoduje mistrovství kadeřníků, kosmetiček a počet hodin strávených ve fitcentru. „Motto celého projektu zní: Krása má mnoho podob! A jaké by v případě Sestry sympatie měly tyto podoby být? Měla by v sobě spojovat především sympatičnost a srdečnost, empatii a stylovost,“ vysvětluje jednatelka agentury We Make Media lékařka Ivana Kaderková.

Sestra sympatie 2018 zdroj foto: FNOL

K zařazení do soutěže přitom stačí jediné - zaregistrovat kandidátku na titul Sestra sympatie na webových stránkách sestrasympatie.cz. Registrace končí 31. října.

O postupu do semifinálového kola, tedy mezi čtyřiadvaceti soutěžících, bude rozhodovat široká veřejnost zasíláním SMS zpráv od 1. listopadu do 2. prosince. Obdobně se bude vybírat finálová dvanáctka soutěžících sester, a to od 2. 1. do 24. 2. 2020. Sestra sympatie pak bude zvolena  z dvanácti finalistek 27. března v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání 11. reprezentačního plesu sester - Sestry na sál!

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Sestra sympatie 2018           zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Řidiče na Šumpersku přemohla únava za volantem

Řidiče na Šumpersku přemohla únava za volantem

Dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění

Václav Neckář oslaví se šumperským publikem 65 let na scéně

Václav Neckář oslaví se šumperským publikem 65 let na scéně

Přijďte si poslechnout písně, které si oblíbily a znají generace Čechů.

Exkluzivní Fotogalerie

DŽEMFEST 2019 - I.

DŽEMFEST 2019 - I.

Fotek: 64
Přidáno: 21.10.2019

DŽEMFEST 2019 - II.

DŽEMFEST 2019 - II.

Fotek: 70
Přidáno: 21.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.