Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sestřičky šumperské nemocnice opět nabídnou symbolické růžové stužky

29. září 2017 - 12:13

Zpět na seznam článků

Výtěžek z akce bude předán Lize proti rakovině v Šumperku

Sestřičky šumperské nemocnice opět nabídnou symbolické růžové stužky

Sestřičky šumperské nemocnice opět nabídnou symbolické růžové stužky foto: archiv šumpersko.net

První říjnový týden ovládne Nemocnici Šumperk růžová barva. Není to náhoda, protože právě růžová je dnes už neodmyslitelným symbolem boje proti rakovině prsu. Ta je dnes druhou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění žen. Proto se i letos šumperská nemocnice připojí k Růžovému říjnu a svým zaměstnancům i pacientům nabídne možnost koupě růžové stužky.

Do akce se už tradičně zapojují opět sestřičky chirurgického oddělení II., které budou první říjnový týden ve spolupráci s Ligou proti rakovině prodávat růžové stužky za symbolickou cenu dvaceti korun. Zájemci však budou moci přispět i více.

Koupit růžovou stužku si budou moci nejen zaměstnanci nemocnice, ale třeba i pacienti. „Růžovou stužku si mohou lidé na celý měsíc připnout na uniformu nebo oblečení a tím celou akci podpoří. Stužky pro tuto akci vyrobila Liga proti rakovině Šumperk. Výtěžek bude následně předán právě jí,“ vysvětluje vedoucí sestra chirurgického oddělení II. Olga Davidová s tím, že v loňském roce se během růžové akce vybralo celkem 4 521 korun.

předání šeku zdroj foto: NŠ

Téma rakoviny prsu není šumperské nemocnici rozhodně cizí. A to díky doktorce Věře Krušínské a Olze Davidové. Obě ženy pravidelně vyráží přednášet na vysoké a střední školy s cílem zviditelnit téma rakoviny. Právě prevence a včasná diagnóza je totiž u rakoviny prsu velmi podstatná.

program prevence rakoviny prsu - přednáška zdroj foto: NŠ

samovyšetření prsu zdroj: archiv

V rámci přednášky se obě zaměřují zejména na praktické části tématu nádorového onemocnění. A součástí přednášky je i nácvik správného samovyšetření prsu na silikonové maketě prsou. „Právě pravidelné samovyšetření prsou, rozpoznání varovných příznaků a včasná návštěva lékaře dokážou zachránit život,“ vysvětluje Olga Davidová s tím, že čím dřív se nemoc odhalí, tím větší šanci na uzdravení žena má.

vedoucí sestra chirurgického oddělení II. Olga Davidová zdroj foto: archiv šumpersko.net

Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorem diagnostikovaným u žen. Ročně jich touto chorobou na světě onemocní více než půl milionu, v Česku kolem šesti tisíc. To znamená, že nemoc postihne přibližně každou tisící ženu. Málokdo už ale ví, že léčba prsních nádorů je jednou z nejúspěšnějších onkologických disciplín. Svou nezpochybnitelnou roli v úspěšné léčbě však hraje právě prevence. I na to má růžový říjen upozornit.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

Sestřičky šumperské nemocnice opět nabídnou symbolické růžové stužky   foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.