Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šestý ročník výcviku obcí pro civilní ochranu se konal na Lužích

06. května 2013 - 10:00

Zpět na seznam článků

Veřejnost má vědět

Šestý ročník výcviku obcí pro civilní ochranu se konal na Lužích

Šestý ročník výcviku obcí pro civilní ochranu se konal na Lužích zdroj foto:J.Skrbek

Mezi informace o civilní ochraně, které mají být občanstvu sdělovány, patří závěr k šestému ročníku výcviku obcí pro civilní ochranu. Sdělovány proto, aby se voličům připomnělo, že do činnosti ve veřejném zájmu na straně měst a obcí patří i civilní ochrana. Proto, aby se vědělo o záslužné činnosti našich spoluobčanů – dobrovolníků. Možná, že i podle tohoto příkladu se přihlásí další k určité formě praktického životního naplnění.

Akce se konala v sobotu 27. dubna, na základně civilní ochrany Luže v Šumperku. Organizovalo ji Město Šumperk, zdarma pro obce ve svém okolí, jako nabídku využití svých možností.

Starosta Šumperka, Zdeněk Brož, se tak setkal mimo jiné se starostou Vikýřovic, Václavem Mazánkem, který přivedl čistě ženské družstvo civilní ochrany obce. Ženy byly i v družstvu Vernířovic. Poctivě k nabídce přistoupili také z Bohdíkova a Dolní Studének, jejíž mladé družstvo prokázalo nejlepší znalosti.

Družstva absolvovala stanoviště pomoc při dopravní nehodě, občanské rádio a dotazy k činnosti družstva, psychosociální pomoc osobám postiženým při situaci civilní ochrany, administrativa a použití megafonu, zdravotnická první pomoc, názory a nápady na činnost civilní ochrany v obci. Družstvo civilní ochrany obce při situaci civilní ochrany je partnerem k činnosti jednotky požární ochrany obce.

výcvik na Lužích

Možnosti obecních hasičů nejsou nafukovací. Tam, kde hasičská jednotka obce není, je družstvo civilní ochrany jedinou možností vedení obce, jak obecní svépomocí být nablízku svým občanům, když je svírá tíseň. Najdou zde uplatnění ženy, muži, důchodci, členové různých občanských sdružení, lidé bez ambicí startu na olympiádě a finančního zbohatnutí touto cestou.

Za práci odvedenou při zajištění přípravy a průběhu poslední soboty v dubnu hlasitě děkuji dobrovolníkům civilní ochrany Města Šumperka. Děkuji organizaci číslo devět Českého červeného kříže v Olomouci za pomoc a za nezávislé potvrzení radosti z práce v atmosféře poctivého zájmu a uznání kvality znalostí účastníků, mimo jiné jako důkazu šestileté tradice.   

Autor: Jiří Skrbek, bezpečnostní rada Města Šumperk, zdroj foto:J.Skrbek

Fotogalerie

Šestý ročník výcviku obcí pro civilní ochranu se konal na Lužích  zdroj foto:J.Skrbek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.