Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sezóna zimních pneumatik začíná příští týden

24. října 2013 - 10:29

Zpět na seznam článků

Navzdory teplému počasí by řidiči neměli zapomínat na přípravu zimní výbavy

Sezóna zimních pneumatik začíná příští týden

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Zákon o silničním provozu stanovuje povinnost užít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. V tomto období musí mít vozidlo zimní pneumatiky vždy, pokud se nachází na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo tyto jevy lze vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat. Platí stejná pravidla jako v předchozích dvou letech.

Povinnost mít vozidlo vybaveno zimními pneumatikami za výše zmíněných podmínek je platná celoplošně od zimní sezóny 2011/2012 a ke změně legislativy pro letošní motoristické zimní období nedochází. „Systém se osvědčil. Dopravní policie zaznamenala v minulých sezónách minimální porušení této povinnosti,“ uvedl tiskový mluvčí Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

V zimním období, tj. od 1.listopadu do 31.března, musí řidiči používat zimní pneumatiky vždy, vyskytuje-li se na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo dají-li se takové podmínky očekávat. Právní úprava zároveň bere ohled na ty řidiče, kteří přes zimní období využívají vozidlo velmi zřídka a pouze pro krátký dojezd, například pro cestu k doktorovi či na nákup. Tito řidiči mohou na silnice vyjet bez zimních pneumatik, avšak pouze za podmínky, že se na silnicích nenachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza. V opačném případě musí mít i tito řidiči vozidlo vybaveno zimními pneumatikami. Řidič má tak nadále odpovědnost vůči sobě i ostatním účastníkům silničního provozu. „Dopravní značení „Zimní výbava“ zůstává nadále v platnosti. Obce mají možnost dopravní značku umístit na svém území. Tam, kde dopravní značka bude umístěna, musí mít vozidlo zimní pneumatiky i v případě příznivého počasí,“ upozorňuje tiskový mluvčí Ministerstva dopravy Neřold.

Autor: red.,T.Neřold

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.