Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Silničáři začali s náročnou opravou cesty u Hanušovic

19. května 2023 - 21:55

Zpět na seznam článků

Rekonstrukce potrvá do podzimu

Silničáři začali s náročnou opravou cesty u Hanušovic

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

U Hanušovic odstartovala stabilizace svahu a oprava silnice II/369. Vozovku před dvěma lety poškodil sesuv půdy. Technologicky náročná rekonstrukce skončí ještě letos na podzim.

Olomoucký kraj do opravy investuje více než sto miliónů korun. „Jedná se o problematické místo, kde je silnice lemována nestabilním svahem a řekou Moravou. Už samotná příprava tohoto projektu byla velmi náročná a za sebe i za řidiče jsem moc rád, že oprava tohoto úseku silnice mohla začít,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

V místě, kde nastal sesuv půdy, je pro řidiče k dispozici jen jeden volný jízdní pruh, řízen pomocí semaforů. Na cestách musejí tedy počítat s malým zdržením. Správa silnic Olomouckého kraje a dodavatelská firma budou o průběhu opravy komunikace a o možné uzavírce průběžně informovat, vždy s dostatečným předstihem. „Projekt počítá nejen s opravou samotné silnice, ale také se stavbou zárubní a opěrné zdi, přeložky koryta řeky Moravy a realizací nových silničních propustků,“ dodal náměstek hejtmana Michal Zácha.

Silnice II/369 patří mezi páteřní komunikace v regionu a projedou po ní tisíce vozidel denně. Její opravě a zajištění bezpečného průjezdu aut proto přikládá Olomoucký kraj mimořádný význam.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv OLK

Další články z rubriky

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Policisté na Šumpersku prověřují další podvody

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.