Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Silný vítr má na svědomí další výjezdy hasičů v Olomouckém kraji

14. března 2019 - 09:41

Zpět na seznam článků

Všechny události se obešly bez zranění osob

Silný vítr má na svědomí další výjezdy hasičů v Olomouckém kraji

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Téměř dvě desítky událostí si zapíší krajští hasiči do statistik ve středu 13. března. I během celého středečního dne přijímalo centrum tísňového volání linky 112 nové žádosti pro odstraňování následků silného větru. Výstraha vydaná ČHMÚ neavizovala žádná větší dramata i přes to na některých místech v nárazech návazně skolil několik stromů na komunikace, kolejiště i veřejná prostranství. 

Pohledem okresů k nejčetnějším výjezdům patří oblast Olomoucka. „Za obcí Dolany u místa místně zvaném  „Horní Bouda“ dvě jednotky v ranních hodinách odstranily velký strom, jehož špice nebezpečně zasahovala do větší částí komunikace a to navíc v nepřehledném místě, kdy jej většina řidičů pozorovala až na poslední chvíli,“ přiblížil tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Místní dobrovolná jednotka hasičů na Jívové, za spolupráce s profesionální stanicí Šternberk odstraňovala stromy na komunikaci, ale i na fotbalovém hřišti, kdy vzrostlý strom poškodil plechové zázemí pro hráče, ale i budovu areálu. „Do Jívové také dnes zamířila jednotka drážních hasičů HZSp SŽDC, v blízkosti nádraží odstranila opětovně s profesionálními hasiči ze Šternberka strom z kolejiště,“ informoval Zdeněk Hošák.

Nejvíce popadaných stromů hasiči řešili v oblasti Kozlova a Kozlov, Slavkov. Profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou zde na několika různých místech odstranili spadené stromy na komunikaci. V Moravském Berouně místní hasiči odstraňovali spadený strom na dráty vedení elektrické energie.

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

K druhé oblastí vyžadující technické pomoci patří Jesenicko. Jen chvíli po vstupu platnosti výstrahy odstraňovali spadené stromy v obci Dětřichov-Seč, chvíli na to sílící vítr zapříčinil rozhoření několika doutnajících ohnisek po pálení ve Zlatých Horách.

Hasiči zasahovali také v Šumperku: „Na náměstí Míru došlo k hrozbě pádu plechů na veřejné prostranství, hasiči návazně provedli zajištění a nutná bezpečností opatření,“ uvedl Zdeněk Hošák.

přehled výjezdů zdroj: HZS OLK

 
 

Autor: red., Z.Hošák, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

zásahy hasičů v Olomouckém kraji      zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.