Úterý 26. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperský aerobik získává body po celé republice

25.03.2019 - Šumperský aerobik získává body po celé republice -...

Počasí

Zataženo

26.03.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 2 - Zataženo

Zataženo

27.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Nemocnice oční

Silný vítr má na svědomí další výjezdy hasičů v Olomouckém kraji

14. března 2019 - 09:41

Zpět na seznam článků

Všechny události se obešly bez zranění osob

Silný vítr má na svědomí další výjezdy hasičů v Olomouckém kraji

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Téměř dvě desítky událostí si zapíší krajští hasiči do statistik ve středu 13. března. I během celého středečního dne přijímalo centrum tísňového volání linky 112 nové žádosti pro odstraňování následků silného větru. Výstraha vydaná ČHMÚ neavizovala žádná větší dramata i přes to na některých místech v nárazech návazně skolil několik stromů na komunikace, kolejiště i veřejná prostranství. 

Pohledem okresů k nejčetnějším výjezdům patří oblast Olomoucka. „Za obcí Dolany u místa místně zvaném  „Horní Bouda“ dvě jednotky v ranních hodinách odstranily velký strom, jehož špice nebezpečně zasahovala do větší částí komunikace a to navíc v nepřehledném místě, kdy jej většina řidičů pozorovala až na poslední chvíli,“ přiblížil tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Místní dobrovolná jednotka hasičů na Jívové, za spolupráce s profesionální stanicí Šternberk odstraňovala stromy na komunikaci, ale i na fotbalovém hřišti, kdy vzrostlý strom poškodil plechové zázemí pro hráče, ale i budovu areálu. „Do Jívové také dnes zamířila jednotka drážních hasičů HZSp SŽDC, v blízkosti nádraží odstranila opětovně s profesionálními hasiči ze Šternberka strom z kolejiště,“ informoval Zdeněk Hošák.

Nejvíce popadaných stromů hasiči řešili v oblasti Kozlova a Kozlov, Slavkov. Profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou zde na několika různých místech odstranili spadené stromy na komunikaci. V Moravském Berouně místní hasiči odstraňovali spadený strom na dráty vedení elektrické energie.

zásahy hasičů v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

K druhé oblastí vyžadující technické pomoci patří Jesenicko. Jen chvíli po vstupu platnosti výstrahy odstraňovali spadené stromy v obci Dětřichov-Seč, chvíli na to sílící vítr zapříčinil rozhoření několika doutnajících ohnisek po pálení ve Zlatých Horách.

Hasiči zasahovali také v Šumperku: „Na náměstí Míru došlo k hrozbě pádu plechů na veřejné prostranství, hasiči návazně provedli zajištění a nutná bezpečností opatření,“ uvedl Zdeněk Hošák.

přehled výjezdů zdroj: HZS OLK

 
 

Autor: red., Z.Hošák, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

zásahy hasičů v Olomouckém kraji      zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Agresivní alkoholici na Šumpersku

Agresivní alkoholici na Šumpersku

Jeden skončil v policejní cele, druhý na protialkoholní záchytné stanici

Řidič v Šumperku omylem zaměnil pedály

Řidič v Šumperku omylem zaměnil pedály

Narazil do sloupu veřejného osvětlení

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.