Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Silvestrovská noc v Olomouckém kraji

01. ledna 2021 - 12:45

Zpět na seznam článků

K nejzávažnější události došlo na Šumpersku

Silvestrovská noc v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Silvestrovská noc v Olomouckém kraji z pohledu policie proběhla bez významnějších incidentů.

Zřejmě nejzávažnějším byl požár přístřešku s motocyklem u rodinného domu v obci na Šumpersku se škodou bezmála půl milionu korun. „Nejčetnějším oznámením bylo oznámení o narušování občanského soužití, případně fyzického napadení v celkem šestadvaceti případech. U těchto vždy hrál svoji roli i vypitý alkohol,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje František Kořínek.

Ve dvanácti případech policisté obdrželi oznámení o rušení nočního klidu. „Většinou se situace po příjezdu policistů uklidnila a přestupky byly řešeny domluvou,“ sdělil mluvčí.

V šesti o používání zábavné pyrotechniky (bez zjištěného protiprávního jednání). V souvislosti s vládními nařízeními kvůli epidemii covid 19, tedy zejména s porušením zákazu nočního vycházení přijala policie sedm oznámení. „Ve čtyřech případech policisté takové porušení také zadokumentovali. Při jejich řešení využili všechny tři možnosti, tedy domluvu, oznámení příslušnému správnímu orgánu i uložení pokuty na místě,“ upřesnil František Kořínek.

Po devatenácté hodině 31. prosince přijala policie oznámení o požáru přístřešku u rodinného domu v obci na Šumpersku. „Při požáru byl zničen celodřevěný přístřešek, v něm zaparkovaný motocykl BMW a osm automobilových hliníkových kol s pneumatikami. Žárem požáru dále došlo k poškození garážových vrat a oken domu,“ informoval mluvčí Kořínek, který upřesnil: „Spolumajitelka objektu při požáru utrpěla lehké zranění. Ke zranění dalších osob nedošlo.“

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na bezmála půl milionu korun. Policisté věc šetří pro podezření z přečinu poškození cizí věci. „Jednou z pravděpodobných vyšetřovacích verzí je, že příčinou vzniku požáru mohla být neopatrná manipulace s pyrotechnikou dosud nezjištěného pachatele,“ dodal František Kořínek.

Silvestrovské oslavy z pohledu hasičů, nejen v Olomouckém kraji, byly výrazně ovlivněny mimořádnou situací, vládními opatřeními a s tím se nesla obava možných nebezpečných situací při manipulaci široké veřejnosti se zábavní pyrotechnikou v době kdy je nařízen zákaz vycházení. Naopak šlo přepokládat, že právě tato opatření pro většinu obyvatel Olomouckého kraje bude důvodem rušení aktivit v podobě ohňostrojů či podobných aktivit, kdy je předpoklad nebezpečí neopatrné či nedbalostní manipulace s otevřeným ohněm. „Naše odhady o menším počtu mimořádností, kdy je nutné přivolat hasiče, se naštěstí naplnily, tedy v tom správném slova smyslu a výjezdů během posledního dne roku 2020 a příchodu roku nového 2021 pohledem na požáry bylo méně,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

Poslední den v loňském roce hasiči nejprve vyjížděli k ohlášenému požáru rodinného domku (nebo něčeho před domem) do Huzové na Olomoucku. „Zde se později ukázalo, že jde o planý poplach o to smutnější zjištění, že šlo o možné zneužití volání na tísňovou linku a celou situaci jsme tak následně předali k šetření Policii ČR,“ sdělil mluvčí Hošák. Složitější situaci krátce po devatenácté hodině řešili hasiči v Hrabenově na Šumpersku při požáru dřevěného přístavku a části garáže rodinného domku.

Ve srovnání s rokem minulým jde opravdu o klidnější situaci. „V roce předchozím například během dvou prvních hodin roku jsme k požárům různého typu popelnic, odpadu, či zahoření od zábavní pyrotechniky vyjeli k téměř desítce těchto situací,“ dodal Zdeněk Hošák.

Autor: red., F. Kořínek, Z. Hošák

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.