Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Silvestrovské a Novoroční zásahy hasičů Olomouckého kraje

01. ledna 2018 - 09:29

Zpět na seznam článků

Technické pomoci, dopravní nehody, požáry

Silvestrovské a Novoroční zásahy hasičů Olomouckého kraje

Šumpersko - Kopřivá nehoda se zraněním zdroj foto: HZS Olk

Podobně náročný z pohledu počtu výjezdů měli hasiči poslední den ve starém roce oproti roku předešlému. V něm vyjely profesionální a dobrovolné jednotky ke třiadvaceti událostem, loňský Silvestr zapíše do statistik celkem patnácti událostí. I přesto se jednalo o náročné zásahy v podobě požárů či pomocí u dopravních nehod.

Již šest minut po půlnoci 31. prosince vyjely jednotky k ničivému požáru prodejny s obuví a závěr dne, několik minut před koncem uplynulého roku, na Šumpersku poblíž obce Studénky, k původně ohlášenému požáru lesa s pozdějším upřesněním zahoření menšího dřevěného přístřešku. 

Za zmínku v přehledu událostí posledního dne starého roku stojí další podvečerní požáry s dojezdem většího počtu jednotek do Moravského Berouna a Bohuňovic. „V obou případech se naštěstí jednalo o menší požáry v souvislosti s topnou sezónou,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

V Kopřivné na Šumpersku došlo ve večerních hodinách k nehodě se zraněním.  „Původně i s nutností vyproštěním zraněným osob po převrácení automobilu na střechu,“ informoval mluvčí Hošák.  Hasiči asistovali přivolané posádce zdravotníků ZZS Olomouckého kraje při ošetření jedné zraněné osoby, již mimo havarovaný vůz. „Jednotka dále také provedla nutná bezpečnostní opatření,“ dodal Zdeněk Hošák.

nehoda Šumpersko zdroj foto: HZS Olk

 Z výčtu zásahů hasičů tvoří část obvyklé technické pomoci, ke kterým již tradičně patří zabouchnuté byty s hrozícím nebezpečím z prodlení. A tak i letos hasiči vyrazili k otevření bytu s uvnitř hořící svíčkou, k zabouchnutým lidem na balkónech a podobně.

První výjezd na sebe nenechal dlouho čekat a hasiči zasahovali v 00:21 u technické pomoci v Mohelnici, zde vypomohli u zabouchnutého bytu. U dvou požárů odpadů, kde lze předpokládat souvislost se zábavní pyrotechnikou řešila jednotka profesionálních hasičů v Uničově.

Hasiči již také zasahovali u dvou dopravních nehod se zraněním v Jeseníku a Lesnici na Šumpersku. Krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla profesionální jednotka požární stanice Hranice k požáru osobního vozidla, v době dojezdu hasičů bylo vozidlo požárem zcela zničeno.

Hranice zdroj foto: HZS Olk

Hranice zdroj foto: HZS Olk

Aktuálně - od půl šesté ranní 1. ledna likviduje několik jednotek požár velké zděné garáže se zahořením většího počtu osobních vozidel v Kosově na Šumpersku. „V ohrožení je i přilehlý starší rodinný domek. Aktuálně se jednotkám podařilo požár lokalizovat, nicméně i nadále pokračují v ochlazování a ochraně ohrožených sousedních objektů,“ informoval mluvčí.

 
 

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto HZS Olk

Fotogalerie

Šumpersko - Kopřivá nehoda se zraněním     zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.