Nemocnice Šumperk - lékárna
plazma
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 24. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

 Pacientům II. interní kliniky FN Olomouc pomáhá nová metoda

24.06.2019 - Pacientům II. interní kliniky FN Olomouc pomáhá nová...

Počasí

24.06.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Oblačno

25.06.2019 - Úterý

Teplota: 30 / 17 - Jasno

Rakousko

Škoda přes půl milionu korun vznikla při dopravních nehodách na Šumpersku

21. května 2019 - 11:27

Zpět na seznam článků

Alkohol a nedání přednosti v jízdě

Škoda přes půl milionu korun vznikla při dopravních nehodách na Šumpersku

nehoda na Mohelnických lomech zdroj foto: PČR

Škodu za více než sto tisíc korun má na svědomí sedmatřicetiletý řidič Octavie, který v neděli 19. května po dvacáté hodině v alkoholovém opojení v areálu Mohelnických lomů dvakrát naboural vůz značky BMW. „Nejprve narazil do jeho pravé boční strany a následně také do zadní části. Po druhém nárazu se vůz BMW rozjel z kopce a prorazil zábradlí oddělující závodiště od prostoru určeného pro diváky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Po tomto manévru se viník nehody snažil z místa odjet. Jeho plán mu však překazila závora umístěná na výjezdu ze závodiště.“

nehoda na Mohelnických lomech zdroj foto: PČR

nehoda na Mohelnických lomech zdroj foto: PČR

nehoda na Mohelnických lomech zdroj foto: PČR

Přivolaní policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. „Naměřili mu 3,43 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce pak nadýchal 3,27 promile. Nezodpovědného motoristu policisté zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala mluvčí.

V pondělí 20. května po čtrnácté hodině komplikovala provoz na silnici I/35, v úseku sjezdu na Mohelnici kolize dvou nákladních vozidel s návěsy, při které vznikla škoda za předběžně více než čtyři sta tisíc korun.

dopravní nehoda v Mohelnici zdroj foto: PČR

dopravní nehoda v Mohelnici zdroj foto: PČR

dopravní nehoda v Mohelnici zdroj foto: PČR

Ke střetu obou vozidel došlo v okamžiku, kdy se sedmapadesátiletý řidič Scanie snažil předjet tahač DAF s návěsem. „Při nehodě navíc došlo k uvolnění části plechu, který způsobil škodu také na projíždějícím voze Škoda Octavia,“ uvedla Jiřina Vybíhalová.

dopravní nehoda v Mohelnici zdroj foto: PČR

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Všichni účastníci se na místě podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. „Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou nadále v šetření,“ informovala policejní mluvčí.

K další nehodě vyjeli dopravní policisté 20. května v sedmnáct třicet. Na silnici I/11 u Rapotína se střetla dvě osobní vozidla Ford Focus.

Devětapadesátiletý řidič jel po místní komunikaci od ulice U Splavu. „Nedal přednost v jízdě dvacetiletému řidiči, který jel po silnici I/11 ve směru od Rapotína na Šumperk. Po střetu skončilo jedno z vozidel v poli, druhé zůstalo stát v protisměru na komunikaci,“ uvedla tisková mluvčí.dopravní nehoda u Rapotína zdroj foto: PČR

dopravní nehoda u Rapotína zdroj foto: PČR

Nehoda se obešla bez zranění. Oba řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu. „Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ informovala Jiřina Vybíhalová.

 
 

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

nehoda na Mohelnických lomech     zdroj foto: PČR

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.