Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Slaith Šumperk vs IHC Písek 4 : 3 PN

28. října 2012 - 07:19

Rozhodly až samostatné nájezdy

V sobotu 27. října se uskutečnilo další kolo I. hokejové ligy. Salith Šumperk přivítal na svém ledě  IHC Písek. Domácí hokejisté chtěli získat plný počet bodů s mužstvem, které je poslední v průběžném pořadí prvoligové soutěže. Nikdo na začátku zápasu netušil, že hokejové drama bude rozuzleno až v samostatných nájezdech.
Písečtí dokázali již ve třetí minutě, že do Šumperka nepřijeli odevzdat své body Drakům. Písecký Vlček rozesmutnil šumperské diváky první brankou 1:0. Draci však již v páté minutě Staňkem srovnali stav zápasu na 1:1.
Druhá třetina vyšla herně lépe pro domácí, ale co naplat, když z velkého množství brankových příležitostí proměnili jen jednu ve 27. minutě, kdy Podešva zvyšoval na 2:1. Draci se dál snažili, ale jich úsilí vyústilo v  třetí branku až v závěru druhé třetiny, kdy ve 38.mutě skóroval Haas a zvýšil na 3:2.
Třetí třetinu začal lépe soupeř Drakú, který ve 31.minutě srovnal stav zápasu na 3:3, přesnou trefou Heřmana. Obě mužstva si během poslední třetiny vytvořila několik slibných šancí, ale nikomu se je nepodařilo proměnit a tak přišlo prodloužení, které rovněž neurčilo vítěze. V samostatných nájezdech se štěstí přiklonilo k Drakům, kteří si tak do tabulky připíší dva body a Písek jeden bod.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0.
Branky a nahrávky: 5. Staněk (Plášek, Holík), 27. Podešva (Vrdlovec), 38. Haas (Finsterle), roz. náj. Vrdlovec - 3. Vlček (Strnad), 32. Sedláček (Marek), 41. Heřman (Růžička). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Strnad (PIS) 5 minut+TH. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0