Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Palacký má narozeniny

02.06.2023 - Palacký má narozeniny - Oslava se koná v science centru...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 21 / 11 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 19 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Slatinice. Vítěz krajského kola Vesnice roku

15. června 2022 - 17:43

Zpět na seznam článků

Výsledky celostátního kola budou oznámeny v září

Slatinice. Vítěz krajského kola Vesnice roku

Slatinice - vítěz krajského kola Vesnice roku zdroj foto: OÚ Slatinice

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 putuje do Slatinic na Olomoucku. V obci, která je úzce spjatá se zdravou pramenitou vodou a lázeňstvím, žije více než patnáct set obyvatel.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku se uskutečnilo ve středu 15. června. „Vítězství v soutěži jsme vůbec nečekali. To, že jsme ocenění získali, je zásluha našich občanů, zejména dobrovolníků. Máme úžasný a bohatý spolkový život, na který se pak vážou investice. To je ten největší poklad,“ řekl po vyhlášení slatinický starosta Ondřej Mikmek.

Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Slatiničtí mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě dvou set tisíc korun. Obec Písečná na Jesenicku na druhém místě obdrží sto tisíc korun a stejná částka poputuje i do bronzových Němčic nad Hanou na Prostějovsku. „Tato tradiční soutěž se koná po dvouleté covidové pauze a těší mě, že se do ní přihlásilo celkem osmnáct obcí. Jasně totiž ukazuje, jak se obce v našem kraji proměňují, jak na sobě pracují. Soutěž může být pro obce motivací a případné ocenění také inspirací ostatním,” uvedl náměstek hejtmana Jan Šafařík.

Zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí byla oceněna obec Čelechovice na Hané, oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu získaly Loštice, modrou stuhu za společenský život si odnesly Vernířovice a bílou stuhu za činnost mládeže Dřevnovice. „Za dobu svého trvání si tato soutěž vydobyla nezastupitelné místo mezi významnými akcemi Olomouckého kraje. Těší mě, že se obce do této soutěže stále hlásí. Svědčí to o jejich zdravém sebevědomí a chuti ukázat ostatním, že se mají čím pochlubit. Gratuluji všem oceněným obcím a sdílím jejich radost,“ sdělil hejtman Josef Suchánek.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy se uskuteční ve vítězné obci 24. srpna. Slatinice se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září v Luhačovicích.

výsledky zdroj: OLK

Autor: red., E. Knajblová

Fotogalerie

Slatinice - vítěz krajského kola Vesnice roku    zdroj foto: OÚ Slatinice

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.