Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Slavnosti města - již první červnový víkend

28. května 2024 - 14:48

Zpět na seznam článků

Pozvánka

Slavnosti města - již první červnový víkend

ˇAumný Šumperk - zdroj: d.k.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června v 10.30 hodin na náměstí Míru u radnice a bude pokračovat průvodem s částečným odkazem na Malou Vídeň a pozdější období první republiky. Návštěvníci budou mít před samotným průvodem příležitost si zdarma prohlédnout radniční věž anebo si užít přehlídku auto veteránů, do kterých následně nasednou radní v prvorepublikových kostýmech. Do průvodu se také zapojí herci studia D123 nebo chůdaři, kteří pobaví i nejmladší návštěvníky, a všechny také čeká malé překvapení.

Po celý den je připraven bohatý program pro všechny generace. „Jsme rádi, že se součástí Šumného Šumperka stalo několik institucí a příspěvkových organizací, které zpestří náš program. SVČ Doris pro návštěvníky připraví Malou vídeňskou kavárnu s výrobními a pohybovými aktivitami i stylový foto koutek. Knihovna T. G. Masaryka bude v prostorách U sovy před Vlastivědným muzeem nabízet knihy Město čte knihu i další regionální literaturu,“ přibližuje jednatelka Domu kultury Hana Písková.

Dále Kino Oko připraví v pátek 31. května letní promítání na své zahradě, kde uvede pohádku Princezna na hrášku. Do sobotního programu se zapojí také herci studia D123 a vytvoří po městě automat šumperských osobností. Návštěvníci tak budou mít možnost potkat a poslechnout si krátkou etudu o Leo Slezákovi, Aleši Valentovi, Pavlu Landovském a dalších osobnostech spjatých se Šumperkem.

Až do středy 29. května mohou zájemci soutěžit na facebookové události či Instagramu domu kultury o dvě vstupenky na sobotní koncert do Pavlínina dvora, kde vystoupí například písničkář Michal Horák, známá šumperská kapela Trocha Klidu, čtyřčlenná kapela Unotrio nebo populární skupina Jelen. Celý večer bude zakončen light show skupiny Postrpoi.

Autor: red., Z Králová - dk

Fotogalerie

ˇAumný Šumperk - zdroj: d.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.