Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Slavnosti města - již první červnový víkend

28. května 2024 - 14:48

Zpět na seznam článků

Pozvánka

Slavnosti města - již první červnový víkend

ˇAumný Šumperk - zdroj: d.k.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června v 10.30 hodin na náměstí Míru u radnice a bude pokračovat průvodem s částečným odkazem na Malou Vídeň a pozdější období první republiky. Návštěvníci budou mít před samotným průvodem příležitost si zdarma prohlédnout radniční věž anebo si užít přehlídku auto veteránů, do kterých následně nasednou radní v prvorepublikových kostýmech. Do průvodu se také zapojí herci studia D123 nebo chůdaři, kteří pobaví i nejmladší návštěvníky, a všechny také čeká malé překvapení.

Po celý den je připraven bohatý program pro všechny generace. „Jsme rádi, že se součástí Šumného Šumperka stalo několik institucí a příspěvkových organizací, které zpestří náš program. SVČ Doris pro návštěvníky připraví Malou vídeňskou kavárnu s výrobními a pohybovými aktivitami i stylový foto koutek. Knihovna T. G. Masaryka bude v prostorách U sovy před Vlastivědným muzeem nabízet knihy Město čte knihu i další regionální literaturu,“ přibližuje jednatelka Domu kultury Hana Písková.

Dále Kino Oko připraví v pátek 31. května letní promítání na své zahradě, kde uvede pohádku Princezna na hrášku. Do sobotního programu se zapojí také herci studia D123 a vytvoří po městě automat šumperských osobností. Návštěvníci tak budou mít možnost potkat a poslechnout si krátkou etudu o Leo Slezákovi, Aleši Valentovi, Pavlu Landovském a dalších osobnostech spjatých se Šumperkem.

Až do středy 29. května mohou zájemci soutěžit na facebookové události či Instagramu domu kultury o dvě vstupenky na sobotní koncert do Pavlínina dvora, kde vystoupí například písničkář Michal Horák, známá šumperská kapela Trocha Klidu, čtyřčlenná kapela Unotrio nebo populární skupina Jelen. Celý večer bude zakončen light show skupiny Postrpoi.

Autor: red., Z Králová - dk

Fotogalerie

ˇAumný Šumperk - zdroj: d.k.

Další články z rubriky

Literární festival na Šumpersku

Literární festival na Šumpersku

Pozvánka na třetí ročník

Marek Eben v zábřežském kostele sv. Bartoloměje

Marek Eben v zábřežském kostele sv. Bartoloměje

Pozvánka na literárně -hudební kompozici

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.