Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Slavnostní slib příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR

27. října 2018 - 15:45

Zpět na seznam článků

Význam i text slibu

Slavnostní slib příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR

Slavnostní slib příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR - nácvik ranní přísahy zdroj foto: N. Zaoralová

V sobotu 27. října se v jedenáct hodin uskutečnil na Hradčanském náměstí slavnostní slib příslušníků Armády ČR, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR. Za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, ministra obrany Lubomíra Metnara, ministra vnitra Jana Hamáčka a další významných představitelů státní správy i bezpečnostních sborů, složilo slavnostní přísahu také sto dvacet nových příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR. Na tribuně byl přítomen také generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba.

Před samotnou přísahou si příslušnice a příslušníci Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru České republiky vyslechli význam služebního slibu v tomto znění: „Je před Vámi důležitý mezník symbolizující skutečný vstup do služebního poměru – složení služebního slibu. Přestáváte být civilisty a stáváte se příslušníky bezpečnostního sboru. Berete na sebe značné závazky, vysokou odpovědnost a přijímáte nemalé nároky, které na Vás budou kladeny. Složením tohoto slibu se zavazujete nasadit vlastní život pro životy, zdraví a majetek občanů České republiky. Odměnou za každodenní riziko, které budete ve své práci podstupovat, vám bude hrdost, že patříte k bezpečnostnímu sboru s vysokou prestiží. Vědomí odpovědnosti vůči lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci, bude pro vás každodenním závazkem. Jako příslušníci bezpečnostního sboru máte být nositeli morálky a statečnosti a ochránci dobré pověsti bezpečnostního sboru, a to nejen ve službě, ale i mimo ni. Slib, který dnes zde dáte, nejsou pouhá slova, ale osobní závazek každého z vás vůči sobě, svému svědomí, vašim nadřízeným i vašim rodinám, ale hlavně závazek vůči deseti milionům občanů naší země.“ 

Znění služebního slibu: „Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.“

Autor: red., N. Zaoralová,

Fotogalerie

Slavnostní slib příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR - nácvik ranní přísahy     zdroj foto: N. Zaoralová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.