Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Slavný houslista Václav Hudeček koncertem podpoří kostel v Jedlí

06. listopadu 2017 - 13:20

Zpět na seznam článků

Na benefičním akci s českou pěvkyní Janou Hrochovou a cembalistou Martinem Hrochem

Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček, přední česká pěvkyně Jana Hrochová a uznávaný cembalista Martin Hroch vystoupí za doprovodu orchestru Musica Minore v neděli 12. listopadu v šestnáct hodin na benefičním koncertě v kostele sv. Jana Křtitele v Jedlí.

Václav Hudeček a Martin Hroch zdroj foto: M. Hroch

Výtěžek z akce bude věnován na opravy jedelského kostela. „Sólista prestižních světových orchestrů, držitel řady významných ocenění Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Legenda českého houslového umění rozezní po roce opět prostor kostela a společně se členem Britské cembalové společnosti v Londýně, Martinem Hrochem doprovodí slavnou českou operní sólistku Janu Hrochovou," řekli k interpretům pořadatelé koncertu.

Jana Hrochová zdroj foto: M. Hroch

Záštitu nad tímto projektem převzal emeritní biskup olomoucký a titulární biskup thunudrumský Mons. Josef Hrdlička. „Je mi velkou ctí, že mohu podpořit tento bohulibý projekt a zároveň považuji za svou povinnost alespoň touto cestou přispět na záchranu kulturního dědictví," dodal Václav Hudeček.

Záznam koncertu pak pořídí TV Noe a diváci je budou moci zhlédnout na počátku příštího roku jako koncert z cyklu Má vlast.

Autor: red., D. Pospíchal

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.