Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Oslava růží v olomouckém Rozáriu

03.07.2020 - Oslava růží v olomouckém Rozáriu - Vyznání růžím...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Slavný houslista Václav Hudeček koncertem podpoří kostel v Jedlí

06. listopadu 2017 - 13:20

Zpět na seznam článků

Na benefičním akci s českou pěvkyní Janou Hrochovou a cembalistou Martinem Hrochem

Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček, přední česká pěvkyně Jana Hrochová a uznávaný cembalista Martin Hroch vystoupí za doprovodu orchestru Musica Minore v neděli 12. listopadu v šestnáct hodin na benefičním koncertě v kostele sv. Jana Křtitele v Jedlí.

Václav Hudeček a Martin Hroch zdroj foto: M. Hroch

Výtěžek z akce bude věnován na opravy jedelského kostela. „Sólista prestižních světových orchestrů, držitel řady významných ocenění Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Legenda českého houslového umění rozezní po roce opět prostor kostela a společně se členem Britské cembalové společnosti v Londýně, Martinem Hrochem doprovodí slavnou českou operní sólistku Janu Hrochovou," řekli k interpretům pořadatelé koncertu.

Jana Hrochová zdroj foto: M. Hroch

Záštitu nad tímto projektem převzal emeritní biskup olomoucký a titulární biskup thunudrumský Mons. Josef Hrdlička. „Je mi velkou ctí, že mohu podpořit tento bohulibý projekt a zároveň považuji za svou povinnost alespoň touto cestou přispět na záchranu kulturního dědictví," dodal Václav Hudeček.

Záznam koncertu pak pořídí TV Noe a diváci je budou moci zhlédnout na počátku příštího roku jako koncert z cyklu Má vlast.

Autor: red., D. Pospíchal

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.