Pátek 09. května 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj ukradl dřevo za desítky tisíc

07.05.2025 - Zloděj ukradl dřevo za desítky tisíc - Uskladněné na...

Počasí

09.05.2025 - Pátek

Teplota: 13 / 1 - PoloJasno

10.05.2025 - Sobota

Teplota: 16 / 3 - Zataženo

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01. června 2023 - 18:17

Zpět na seznam článků

Netuctová groteska

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

Slepice na zádech zdroj foto: z.k.

Když se slepice položí na záda, prý ztuhne a předstírá, že je mrtvá. Zajímavý motiv posloužil současnému německému dramatikovi Fredu Apkemu k napsání frašky Slepice na zádech, kterou uvede zábřežský kulturní dům v úterý 6. června.

Netuctová groteska sází především na hvězdné obsazení: režie se chopil Jaromír Dulava, v ústřední dvojici se představí Vojtěch a Tatiana Dykovi.

On hraje opuštěného upjatého hráče na cello, který se právě chystá na důležitý koncert. Ona pak živelnou ženu ze sousedství, která doma v návalu zlosti strčila manžela ze schodů a nyní hledá pomoc u popleteného souseda. Navzdory zdánlivě pochmurnému tématu, jako je zabití manžela, se jedná o čistokrevnou komedii, která zápletky využívá k ohňostroji různorodých pohybových a situačních vtípků. „Už delší dobu jsme snili o tom, že si spolu v podobném bláznivém kousku zahrajeme. Máme vyzkoušené, že dělat si ze sebe na jevišti legraci, dělat si naschvály a všelijaké poťouchlosti nám jde dobře,“ uvedla Tatiana Dyková.

V doprodeji zbývají poslední volné vstupenky.

Autor: red., Z. David - zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Slepice na zádech   zdroj foto: z.k.
Slepice na zádech   zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

Oslava Svátek matek

Oslava Svátek matek

S Veselou trojkou

Rodinná muzejní noc

Rodinná muzejní noc

Aneb Muzeem napříč generacemi

Exkluzivní Fotogalerie

Flora Olomouc 2025 – pavilon A

Flora Olomouc 2025 – pavilon A

Fotek: 108
Přidáno: 28.04.2025

Flora Olomouc 2025 – zahrádkáři

Flora Olomouc 2025 – zahrádkáři

Fotek: 75
Přidáno: 27.04.2025

Flora Olomouc 2025 – svatební floristika

Flora Olomouc 2025 – svatební floristika

Fotek: 60
Přidáno: 27.04.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.