Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sluneční škola spolu s městem připravila tábor pro předškoláky

28. června 2021 - 09:35

Zpět na seznam článků

Turnusy se uskuteční v srpnu

Sluneční škola spolu s městem připravila tábor pro předškoláky

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Příměstský tábor pro děti ze šumperských mateřských škol připravuje město Šumperk ve spolupráci se Základní školou Sluneční.

Impulzem vzniku tábora byly podněty rodičů související se srpnovým zavřením provozů mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město. „Město se tímto krokem snaží vyjít vstříc pracujícím rodičům, kteří v srpnu nemají možnost zajistit si hlídání dětí,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, které má oblast školství v gesci. Vysvětlila, že uzavření školek vzala rada města na žádost ředitelek mateřinek na vědomí s velkým předstihem, aby o tomto rozhodnutí mohli být rodiče informováni již na začátku školního roku, aby měli čas si péči o děti zajistit. „Přesto na odbor školství, kultury a vnějších vztahů přišlo několik stížností na uzavřené školky, protože koronavirová pandemie možnosti některých pracujících rodičů značně omezila. Proto jsme se rozhodli rychle zareagovat a zajistit ve spolupráci se Základní školou Sluneční vhodnou alternativu - příměstský tábor,“ informovala Marta Novotná.

Tábor se uskuteční ve čtyřech týdenních turnusech, první startuje 2. srpna, poslední 23. srpna. Hlídání dětí bude zajištěno vždy od 6.30 do 16 hodin. Každý den bude připraven pestrý program se sportovními aktivitami, děti dostanou oběd, dvě svačinky, samozřejmostí bude celodenní pitný režim.

Kapacita jednoho turnusu je dvanáct až dvacet dětí. Pokud nebude turnus naplněn alespoň do minimální kapacity, bude zrušen. Týdenní tábor přijde rodiče na 2359 korun. „Chtěla bych moc poděkovat všem těm, kteří ochotně přiložili ruku k dílu, postarali se o vznik tábora, a vyšli tak vstříc pracujícím rodičům,“ dodala místostarostka.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.