Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Služby cestovních kanceláří a agentur se zhoršují

04. srpna 2014 - 11:30

Zpět na seznam článků

ČOI zveřejnila výsledky kontrol

Služby cestovních kanceláří a agentur se zhoršují

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V průběhu druhého čtvrtletí ověřovali inspektoři ČOI v rámci kontrolní akce podmínky poskytování služeb spotřebitelům ze strany cestovních kanceláří a cestovních agentur. Zvláště se zaměřovali na to, zda poskytovatelé těchto služeb používají při uzavírání smluv nekalých obchodních praktik. Z celkového počtu 71 provedených kontrol bylo zjištěno porušení obecně závazných právních předpisů při 27 kontrolách.

Inspektoři při kontrolních akcích se setkali i se specifickým zjištěním. “Zaznamenali dva případy možné diskriminace: v prvním bylo zájemci v rámci objednávky sděleno, že nabízený zájezd je určen výhradně občanům vietnamské národnosti, ve druhém případě byla účast na zájezdu podmíněna věkem nad 18 let, aniž bylo toto věkové omezení jakkoliv odůvodněno,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Ivana Divišová.

Na základě zjištěných porušení obecně závazných právních předpisů bylo v rámci kontrolní akce pravomocně uloženo 14 pokut ve výši dosahující částku 480 tisíc korun. Další správní řízení dosud nebyla ukončena.

Výsledky kontrol provedených inspektory ČOI potvrdily, že se v činnosti cestovních kanceláří a agentur opakovaně objevují nedostatky, jejichž dopad na spotřebitele může mít velmi negativní důsledky. „Oblast služeb cestovních kanceláří a agentur budeme nadále monitorovat, provádět cílené kontroly a reagovat při jejich zaměření na měnící se podmínky trhu, například na zvýšenou nabídku zájezdů na poslední chvíli či rozšiřující se zprostředkovaný prodej zájezdů pro cestovní kanceláře se sídlem mimo území České republiky,“ dodala mluvčí Divišová.

Autor: red.,I.Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.