Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 08. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - prehanky-Sníh

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Služební pes Umpa „zabodoval!

26. listopadu 2019 - 06:34

Zpět na seznam článků

Vypátral řidičku schovanou v křoví

Služební pes Umpa „zabodoval!

služební pes Umpa zdroj foto: PČR

Kolem půl dvanácté v noci v sobotu 23. listopadu, přijala policie na linku 158 oznámení o dopravní nehodě na ulici Novosadská v Olomouci, při které měla být poškozena dopravní značka.

Přivolaní policisté pak nalezli za benzínovou čerpací stanicí na předmětné ulici odstavené poškozené vozidlo VW Passat, které mělo být účastníkem předmětné nehody. „V tu dobu se u něj osoba, která vozidlo řídila, však nenacházela. V době prověřování nehody si policisté povšimli postavy, která měla zpoza prostor za čerpací stanicí utíkat ,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Vzhledem k tomu, že nebylo vyloučeno, že se může jednat o osobu, která vozidlo řídila, začali po ní policisté okamžitě pátrat. Do pátrání byly zapojeny všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejního psovoda se služebním psem Umpou. „Umpa zachytil stopu, sledoval ji a po několika stech metrech pak dohledal osobu, která vozidlo řídila, schovanou v křoví. Jednalo se o dvacetiletou ženu z Olomoucka, která se k řízení vozidla doznala,“ informovala Irena Urbánková.

Policisté u ní provedli orientační dechovou zkoušku. „Naměřili jí lehce přes 1,5 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou kolem 1,6 promile alkoholu v dechu. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu v nemocnici, nepožadovala ,“ upřesnila Irena Uebánková.

Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně 50 000 korun. „Mladá žena je nyní důvodně podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala mluvčí.

Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou nadále v šetření.

Autor: red., pis

Fotogalerie

služební pes Umpa               zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.