Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 02. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě

01.12.2023 - Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě -...

Počasí

02.12.2023 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - Sníh

03.12.2023 - Neděle

Teplota: -2 / -6 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Snědl policejní pes svačinu ve škole?

26. března 2013 - 22:54

Zpět na seznam článků

Školáci ve Zlatých Horách se zúčastnili policejní akce

Snědl policejní pes svačinu ve škole?

ZŠ Zlaté Hory zdroj foto:PČR

V pondělí 25. března zavítali do první vyučovací hodiny na ZŠ Zlaté Hory policisté i s jejich čtyřnohým pomocníkem. Ve třech nejstarších ročnících proběhlo totiž operativně taktické cvičení.

ZŠ Zlaté Hory

Hned na úvod kriminalista, který má na starosti nealkoholovou toxikomanii, představil celou skupinu příchozích a žákům vysvětlil, co se vlastně bude dít. Hlavně všechny upozornil na celorepublikový mýtus, kdy se traduje, že držení malého množství drog pro vlastní potřebu je povoleno. „Pravda je ta, že v České republice je jakékoliv držení drog trestné, ať se jedná o přestupek nebo trestný čin,“ zdůraznila tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Psovod předvedl práci svého svěřence, který je speciálně vycvičen na vyhledávání drog. Do každé třídy si před ukázkou uschoval vzorek drog, aby všichni žáci školou povinní na vlastní oči viděli, jak pes dokáže svůj čich skvěle využít a odhalit i sebe menší množství zakázané látky.

ZŠ Zlaté Hory

„Během cvičení nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, nedošlo k poškození majetku školy ani ke zranění žádného z účastníků cvičení. Naštěstí nebyla snězena ani jedna svačina dětí,“ s úsměvemUsmívající se doplnila informaci tisková mluvčí.

Autor: red.,T.Neubauerová, zdroj foto:PČR

Fotogalerie

ZŠ Zlaté Hory       zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.