Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sníh se bude v Šumperku uklízet rychleji

04. listopadu 2014 - 12:56

Zpět na seznam článků

Cyklostezka na Bludoveček se udržovat nebude

Sníh se bude v Šumperku uklízet rychleji

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Zkrácení doby úklidu přechodů a autobusových zastávek by se v zimě měli dočkat obyvatelé Šumperka. Rychleji sníh zmizí také z parkovacích míst pro osoby s omezenou schopností pohybu. „Plán zimní údržby místních komunikací a chodníků na území města Šumperka byl upraven na základě vyhodnocení zkušeností z předchozích období,“ uvedl Luděk Šperlich, ředitel Podniků města Šumperka.

Novinkou letošní sezony má být vybavení úklidové techniky navigačním systémem GPS. Pomoci dispečerovi mohou také sami Šumperáci. „Plán zimní údržby je zveřejněn na internetové adrese města. Občan může prostřednictvím této aplikace zaslat připomínku správci komunikace s vyznačením problematického místa,“ objasnil Šperlich.

mapa zimní údržby

Mapu zimní údržby, na níž je barevně vyznačeno pořadí důležitosti úklidu šumperských silnic a chodníků, naleznete ZDE

Vzkaz lze odeslat přes ikonu s obálkou v horní liště.

Nejrychleji má sníh zmizet z ulic, kterými projíždějí autobusy městské hromadné dopravy a sanitky. Šumperské chodníky měří dohromady přes sto kilometrů a plán zimní údržby stanovuje, které z nich se budou sypat drtí a které udržovat pouze plužením. Z nejdůležitějších silnic a chodníků má sníh zmizet do čtyř hodin.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

U třetího pořadí důležitosti se počítá s úklidem do 48 hodin. Asi čtyřicet kilometrů chodníků ve čtvrtém pořadí mají ručně uklízet odsouzení k výkonu obecně prospěšných prací.

Plán zimní údržby nezapomíná ani na cyklostezky. Chemickým posypem se budou ošetřovat cyklopruhy v ulicích Žerotínova, Havlíčkova, Temenická, Langrova, Jiřího z Poděbrad a Šumavská. Cyklostezky ve směrech na Hrabenov, Dolní Studénky, Nový Malín a podél Temence čeká posyp drtí.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Udržovat se nebude cyklostezka na Bludoveček. „Využijí ji sáňkaři a běžkaři,“ tvrdí Petr Holub, tajemník šumperské radnice. Na zimní údržbu si Podniky města Šumperka najaly společnost Evják. Jen v listopadu a prosinci úklid sněhu vyjde dohromady na 1,3 milionů korun.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Na zimu se chystají také silničáři, kteří v Olomouckém kraji pečují o 3280 kilometrů komunikací. Neuklízí se pouze 202,6 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Podle Aloise Mačáka, náměstka krajského hejtmana, se silničáři už teď připravují na řešení případných kalamitních situací. Starat se také budou a letos nově otevřený obchvat Vlachov–Zvole.

Autor: red.,V.Krejčí

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.