Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Souběh několika výluk na Jesenicku a Šumpersku

05. listopadu 2016 - 13:58

Zpět na seznam článků

Přepravce upozorňuje na odlišné jízdní doby oproti původnímu jízdnímu řádu

Souběh několika výluk na Jesenicku a Šumpersku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Pozitivní informací pro cestující na Jesenicko je, že od 3. listopadu byla ukončena výluka na trati v úseku Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku. V pondělí 7. listopadu minutu před půlnocí končí výluka na trati v úseku Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem.

Během listopadu se však uskuteční několik výluk, které se pro cestující neobejdou bez komplikací. Správa železniční dopravní cesty, bude provádět na trati Šumperk – Jeseník – Krnov ve dnech od 8. listopadu nepřetržitě do 9. prosince dokončovací práce a zejména postupné zprovozňování zabezpečovacího zařízení na železničních přejezdech v úseku Hanušovice - Jeseník. Tyto práce budou generovat nařízené pomalé jízdy.

Výlukový jízdní řád zdroj: ČD

České dráhy, jako přepravce na trati, proto upozorňují cestující, že musí po dobu výluky přistoupit k několika opatřením, které vyžadují zvýšenou pozornost při sledování jízdního řádu.

Všechny spěšné vlaky (vyjma Sp 1634) budou v úseku Hanušovice - Jeseník nadále nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Osobní vlaky a zmíněný Sp 1634 budou již vedeny vlakovou soupravou. „Věnujte, prosím, zvýšenou pozornost především odlišným jízdním dobám oproti platnému jízdnímu řádu. U vybraných spěšných vlaků je přeprava jízdních kol a nadměrných zavazadel umožněna v omezeném počtu, pouze do vyčerpání kapacity vozidla náhradní dopravy,“ upozorňuje tisková mluvčí Monika Bezuchová.

Cestující budou odbaveni bez přirážky ve spojích náhradní autobusové dopravy v zastávkách, které nejsou umístěny před nádražní budovou.

Současně Správa železniční dopravní cesty vyhlásila výluku na trati ve stanici Mikulovice ve dnech od 8. listopadu do 14. listopadu. Všechny vlaky budou v úseku Jindřichov ve Slezsku - Jeseník, případně Lipová Lázně a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Rovněž budou nahrazeny všechny vlaky náhradní autobusovou dopravou i na trati v úseku Mikulovice - Zlaté Hory a vlaky v 7.53 a 10.15 ze Zlatých Hor do Jeseníku. „Tato výluka se uskuteční bez Výlukového jízdního řádu, tzn. dle jízdních dob vlaku,“ upřesnila mluvčí Bezuchová.

Nadále pokračuje nepřetržitá výluka na trati č. 025 Hanušovice - Dolní Lipka (Lichkov).

Ve dnech 21. - 23. listopadu se uskuteční denní výluky na trati Zábřeh na Moravě – Šumperk. Dne 21. a 22. listopadu dle Výlukového jízdního řádu a dne 23. listopadu bez Výlukového jízdního řádu. Náhradní doprava je organizována třemi linkami.

Výlukový jízdní řád zdroj: ČD

Linka R – nahrazuje spoje kategorie R a jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě (kde je zajištěn přestup na vlak) a opačně.

Linka A – zastávkový spoj - jede ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně a zastavuje ve všech stanicích a zastávkách dle vlaku, který nahrazuje. V jízdním řádu vyznačena červeně.

Linka P – přímý spoj – jede bez zastavení ze stanice Šumperk do stanice Zábřeh na Moravě a opačně. V jízdním řádu vyznačena modře.

Přepravce upozorňuje cestující, že náhradní doprava jede v odlišných časových polohách oproti pravidelnému jízdnímu řádu.

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.